PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

Europejski projekt „Comenius - uczenie się przez całe życie” w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym STO

Czwartek, 12 kwietnia 2012 r.
Autor: Barbara Wilczyńska - STO Zakopane

Europejski projekt „Comenius - uczenie się przez całe życie” w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym STOW dniach 23 – 28 marca odbyła się wizyta gości z Liceum im. Gregorio Prieto z Valdepenas w Hiszpanii oraz Liceum Eastbrook z Dagenham w Wielkiej Brytanii, którzy przybyli do Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Zakopanem w ramach europejskiego projektu „Comenius - uczenie się przez całe życie”.


Z Hiszpanii przyjechało pięciu uczniów i dwóch nauczycieli, młodzież zamieszkała w polskich rodzinach, natomiast grono pedagogiczne zakwaterowano w pensjonacie „Ornak”. Z kolei grupa brytyjska, licząca jedenaście osób (dziesięciu uczniów i jeden nauczyciel) zamieszkała w domu wczasowym „Hyrny”. Wizytę tak zaplanowano, aby przedstawiciele szkół partnerskich projektu mogli jak najwięcej dowiedzieć się o regionie, w którym mieszkamy i o naszym kraju.

Pod przewodnictwem dyrektor szkoły – Barbary Wilczyńskiej, Jolanty Podsiadłowskiej (nauczyciel j. angielskiego), Danuty Sochańskiej (nauczyciel j.angielskiego), Beaty Stramki (nauczyciel j.polskiego) i Adeliny Krzeptowskiej –Wielgus (nauczyciel j.angielskiego) oraz uczniów Społecznego Liceum STO w Zakopanem goście zwiedzili: starą część miasta, w tym Stary Kościół i Cmentarz na Pęksowym Brzyzku, Muzeum Władysława Hasiora, Muzeum Przyrodnicze TPN, Muzeum Stylu Zakopiańskiego im. S. Witkiewicza willa „Koliba”, pracownie Szkoły Plastycznej im. Antoniego Kenara, a także wyjechali kolejką na Kasprowy Wierch. Mieli okazją oglądnąć występ zespołu góralskiego, do którego należy nasza uczennica Karolina Bachleda, w Domu Ludowym w Bukowinie Tarzańskiej. Odwiedzili również stolicę Małopolski – Kraków oraz zwiedzili Kopalnię Soli w Wieliczce. Spędzali dużo czasu z naszą młodzieżą, grając w kręgle lub malując na szkle.

Podczas lekcji w naszej szkole odbyły się prezentacje przygotowane przez uczniów szkół biorących udział w projekcie dotyczące: sztuki, muzyki i przyrody poszczególnych krajów.

W czasie tej wymiany zaplanowane zostało czerwcowe spotkanie w Wielkiej Brytanie. Nasza grupa wybierze się tam w dniach 15 do 21 czerwca 2012 r. 

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce IIGrafika Folk w ramce IIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala...
    55 zł
  • Torebka filcowa IVTorebka filcowa IVTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamyka na zatrzaski. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną. Szerokość ok. 33 cm Wysokość...
    130 zł
  • Bransoletka "Mix 1"Bransoletka "Mix 1"Bransoletka "Mix 1" Obwód - 18 cm. Matriały: Jadeit, Lapis lazuli, Turkus, Aragonit, Koral, Szkło. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
    65 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.