PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Maj 2012 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Wiadomości

Tatrzańskie Warsztaty Hydrologiczne

Wtorek, 8 maja 2012 r.
Autor: Łukasz Pęksa TPN

Tatrzańskie Warsztaty HydrologiczneW tym roku po raz drugi z rzędu Tatrzański Park Narodowy będzie współorganizatorem warsztatów tematycznych poświęconych wybranym zagadnieniom z zakresu ochrony przyrody Tatr. Tym razem spotkanie poświecone będzie zasobom wodnym, które w ostatnim czasie poddawane są silnej presji człowieka na skutek ich coraz większego wykorzystania do celów gospodarczych, a zwłaszcza na potrzeby rozwoju lokalnej infrastruktury turystycznej.


Tatrzańskie Warsztaty Hydrologiczne odbędą się w Zakopanem w dniach 19-22 września w Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego przy ul. Chałubińskiego 42a. Termin ten nie jest przypadkowy, gdyż w przeddzień ich otwarcia obchodzony jest Światowy Dzień Monitoringu Wód.

W pierwszym dniu warsztatów przewidziana jest sesja referatowa, w której czynny udział wezmą naukowcy zajmujący się badaniami hydrologicznymi w Tatrach oraz m.in. przedstawiciele patronujących tej imprezie instytucji tj. Małopolskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej z oddziału w Krakowie oraz Tatrzańskiej Grupy Kapitałowej SEWIK. Dzień później planowane są prezentacje najnowszej aparatury i technik pomiarów oraz hydrometryczne prace badawcze w terenie. Z kolei w trzecim dniu na obszarze zlewni Bystrej przeprowadzona zostanie sesja terenowa, a uczestnicy będą mieli m.in. sposobność zapoznania się tam z nowoczesnymi posterunkami hydrologicznymi funkcjonującymi w ramach sieci monitoringowej obsługiwanej przez pracowników Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz zwiedzenia zabytkowych obiektów związanych z wykorzystaniem zasobów wodnych. W ostatnim dniu trwania warsztatów uczestnicy wezmą udział w wycieczkach przyrodniczych prowadzonych przez pracowników Parku, których celem będzie uświadomienie im zagrożeń dla przyrody wynikających z ich obecności poza szlakami turystycznymi.

Organizując warsztaty nie zapomniano również o naszej społeczności lokalnej i podobnie jak w zeszłym roku planowane jest przeprowadzenie zajęć edukacyjnych promujących hydrologię jako naukę dla dzieci i młodzieży szkolnej oraz wygłoszenie wykładu popularno-naukowego dla wszystkich zainteresowanych. Ponadto w trakcie trwania warsztatów zostanie przeprowadzony i rozstrzygnięty konkurs fotograficzny promujący walory ekosystemów wodnych Tatr.

Nad stroną merytoryczną całego przedsięwzięcia czuwać będą pracownicy naukowi Instytutu Geografii i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Placówka ta jest  bowiem współorganizatorem Tatrzańskich Warsztatów Hydrologicznych, do udziału w których w imieniu obu instytucji serdecznie zapraszamy.

Więcej informacji, a przede wszystkim formularz zgłoszeniowy można już znaleźć na oficjalnej stronie warsztatów http://gis.tpn.pl/hydrologia/

Zobacz w naszym sklepie:
  • Ludowe etui na tablet IILudowe etui na tablet IILudowe etui z czarnego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza" Obwód 47 cm. Materiały: Turkus (duże owale i kule), Stare szkło weneckie, Piryt, Hematyt, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez...
    175 zł
  • Komplet "Droga Mleczna"Komplet "Droga Mleczna"Elegancki komplet, naszyjnik z wisiorkiem, kolczyki oraz bransoletka. Nadaje się do na wieczór, do sukienki, do białej, czarnej bluzki. Może być kompletem ślubnym...
    260 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.