PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

Patronat medialny WATRA

"Jesienny Chart"

Czwartek, 15 listopada 2012 r.
Autor: AKS

"Jesienny Chart"W dniach 16 - 17 listopada w Zakopanem odbędą się XVI Ogólnopolskie Spotkania Ludzi Wolnych Zawodów "Jesienny Chart". Szesnaście lat temu imprezę wymyślił dziennikarz Telewizji Kraków Wojciech Mróz w czasie rejsu dziennikarzy żaglowcem „Dar Młodzieży” do Kopenhagi. Jak mówi sam pomysłodawca - impreza jest darem wdzięczności za to, że udało mu się wrócić.


Przez pierwsze kilka lat wydarzenie nosiło podtytuł „Mistrzostwa Polski Dziennikarzy w Wieloboju Morderczym” i miało charakter quasi sportowy.

Z czasem impreza rozrosła się o uczestników innych profesji. Dziś „Jesienny Chart” ma podtytuł „Ogólnopolskie Spotkania Ludzi Wolnych Zawodów”. Co roku jesienią zjeżdżają się do Zakopanego muzycy, artyści, aktorzy, pisarze, dziennikarze. To jednocześnie okazja do prezentacji ciekawych zjawisk w zakopiańskiej kulturze.

Impreza ma również cel charytatywny – dzięki wsparciu uczestników i sponsorów „Jesienny Chart” sponsorował wakacje dzieci z terenów po pegeerowskich, fundował sprzęt rehabilitacyjny, organizował konferencje naukowe, w ubiegłym roku wsparł rozbudowę hospicjum w Wilnie prowadzoną przez Zgromadzenie Sióstr Jezusa Miłosiernego. Podobnie uczyni to w tym roku. Jak wyglądał ubiegłoroczny „Jesienny Chart” można zobaczyć na stronie www.podtatrami.tvp.pl 

W tym roku do Zakopanego przyjedzie ponad 80 aktorów, dziennikarzy, pisarzy z Polski oraz delegacje z Sycylii i Słowacji. Swoją obecność zgłosiły redakcje telewizyjnej „Panoramy”, „Wiadomości”, „Teleexpresu” Co roku patron medialny wydarzenia - Telewizja Kraków - emituje reportaż prezentujący imprezę. Jak wyglądał tegoroczny „Chart” będzie można zobaczyć już w grudniu na antenie TVP Kraków i TVP POLONIA.

Zobacz w naszym sklepie:
  • 100-lecie LO im. O. Balzera w Zakopanem100-lecie LO im. O. Balzera w ZakopanemDwupłytowy album DVD zawierający relacje wideo z obchodów 100-lecie Liceum Ogólnokształcącego  im. O. Balzera w Zakopanem. Pierwsza płyta zawiera reportaż (30...
    25 zł
  • Ludowe etui na tablet VLudowe etui na tablet VLudowe etui z szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • „Skąpiec”„Skąpiec”Płyta DVD zawiera spektakl „Skąpiec” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 23 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa...
    30 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.