PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

15 milionów zł na zakopiańską kanalizację

Sobota, 12 stycznia 2013 r.
Autor: Urząd Miasta Zakopane

15 milionów zł na zakopiańską kanalizacjęBurmistrz Zakopanego Janusz Majcher wraz z Prezesem Spółki SEWIK Jakubem Dzioboniem odebrali promesę otrzymania bezzwrotnej dotacji na modernizację kanalizacji w Zakopanem. Promesa udzielenia dotacji w kwocie ok. 15 milionów zł przekazana została przez Panią Aleksandrę Malarz, Dyrektor Departamentu Funduszy Europejskich Ministerstwa Środowiska. Środki i pochodzić będą z Funduszu Spójności.


Projekt w ramach gospodarki wodno-ściekowej w Zakopanem realizowany będzie na poziomie 25 milionów zł.

Jak powiedział Burmistrz Zakopanego Janusz Majcher - to kolejna ważna inwestycja, która potwierdza, że Zakopane stanie się najbardziej ekologicznym miastem w Polsce. Środki te zostaną wykorzystane na sfinansowanie modernizacji sieci kanalizacyjnej odprowadzającej nieczystości. Wszystkie inwestycje proekologiczne mają wpływ na życie mieszkańców oraz na to aby turyści widzieli, że Zakopane jest czystym miastem i dba o ekosystem. Inwestycja ta podniesie poziom życia zarówno mieszkańców jak komfort turystów.

- Zamierzamy te środki zainwestować w całości – to poprawi jakość wypuszczanych ścieków – zadeklarował Prezes SEWIK Pan Jakub Dzioboń. 10 stycznia jedziemy na ostateczne negocjacje z Ministerstwem Środowiska i kompletujemy aktualnie wszelkie niezbędne dokumenty do podpisania umowy – dodał Jakub Dzioboń.

Niedawno również Geotermia Podhalańska, która w ekologiczny sposób ogrzewa zakopiańskie domy i wodę otrzymała preferencyjną pożyczkę z ekofunduszu w kwocie 20 milionów zł na nowy odwiert geotermalny. To kolejne potwierdzenie obranego kierunek na EKO Zakopane.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom IIISłownik biograficzny "Podhalanie" tom IIILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - łącznie ponad 350 osób znalazło się w najnowszym słowniku biograficznym "Podhalanie". Słownik...
    90 zł
  • Ludowe etui na tablet IVLudowe etui na tablet IVLudowe etui z szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Lampka nocna z parzenicąLampka nocna z parzenicąLampka nocna z naniesionym na kloszu motywem ludowym (po dwóch stronach klosza) w kolorze czarnym, malowanym ręcznie. Klosz w kolorze kremowym. Podstawa lampki...
    120 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.