PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Marzec 2014 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Wiadomości

Mieszkańcy apelują o utworzenie parku kulturowego na Krupówkach

Wtorek, 18 marca 2014 r.
Autor: Regina Watycha

Mieszkańcy apelują o utworzenie parku kulturowego na Krupówkach3300 podpisów - tylu mieszkańców poparło do tej pory apel do burmistrza i radnych o wprowadzenie na Krupówkach parku kulturowego. Może chociaż raz zakopiańscy radni zjednoczą się i ponad podziałami wypracują wspólne stanowisko w tej ważnej kwestii. O to apelują inicjatorzy akcji, którzy dzisiaj w Urzędzie Miasta złożyli listy z podpisami mieszkańców, którzy popierają wprowadzenie w Zakopanem parku kulturowego.


Projekt wprowadzenia parku popierają również organizacje działające w Zakopanem, m.in. Towarzystwo Opieki nad Zabytkami. - Nie chcemy już więcej tandety i kiczu na Krupówkach. Chcemy poprzez Krupówki zmienic wizerunek miasta, chcemy, aby ta ulica stała się salonem Zakopanego z eleganckimi witrynami i zintegrowanym systemem informacji wizualnej. Aby nie tracili na tym przedsiębiorcy, którzy muszą się reklamować, ale żeby spod tej tandety wyszło całe piękno różnorodnej i unikatowej "elewacji" Krupówek. - mówiła Agata Wolak, prezes TonZ.

Uważamy, że trzeba działać już, dlatego nie chcemy, aby decyzja o powstaniu parku była znów przesunięta. Kończący się sezon zimowy pokazał, że nie możemy czekać na zmiany, tylko musimy zacząć działać już teraz - podkreslał Tymoteusz Mróz, inicjator akcji  Made in Zakopane

Zobacz w naszym sklepie:
  • Okładka na zeszyt IIOkładka na zeszyt IILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm...
    30 zł
  • Spinka góralska ISpinka góralska IMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    170 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na...
    35 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.