PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Wrzesień 2014 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Zakopane

Wiadomości

Promenadą do Kurortu Tatrzańskiego

Sobota, 27 września 2014 r.
Autor: Piotr Kyc

Promenadą do Kurortu TatrzańskiegoW sobotnie przedpołudnie 27 września 2014 roku nastąpiło uroczyste otwarcie wyremontowanych estakad pod Gubałówką. Jedna nitka pozostała estakadą, natomiast druga uzyskała status „promenady z widokiem na Tatry”. Należy wspomnieć, że jest to fragment ulicy Powstańców Śląskich rozpoczynającej się od Ronda Romana Dmowskiego a kończącej na granicy miasta z Kościeliskiem. Poświecenia dróg dokonał ks. Dziekan Bogusław Filipiak. Uroczystego otwarcia dokonał Marszałek Województwa Małopolskiej Marek Sowa w asyście Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Guta Mostowego, radnego wojewódzkiego Franciszka Bachledy Księdzulorza Starosty Powiatu Tatrzańskiego Andrzeja Gąsienicy – Makowskiego, wójtów ościennych gmin i samorządowców.


Przygrywała kapela Obrochtów.

Imprezami towarzyszącymi były: „Bieg na jedną milę o Puchar Starosty Powiatu Tatrzańskiego” oraz skoki narciarskie dla dzieci wykonywane na mobilnej skoczni jaką ustawiono na promenadzie.

Pogoda nie dopisała. Padał jesienny deszcz. Po uroczystościach na estakadę wjechały samochody jadące w kierunku Kościeliska. Po promenadzie   zaczęli tłumnie spacerować przebywający w Zakopanem turyści.

Ze względu na pogodę panoramy Tatr nie podziwiano ale można się  było poczęstować regionalnymi przysmakami.

Remont Estakadyto kolejna, duża inwestycja drogowa po programie „Góral-Ski” Starostwa Tatrzańskiego w ciągu ostatnich lat.

Z inicjatywy Starostwa Tatrzańskiego w ramach projektu „Przebudowa drogi powiatowej nr 1656K” zmodernizowano po wielu latach odcinek dwóch estakad pod Gubałówką o długości 560 m każda. Całość projektu wyniosła kwotę ok. 16,5 miliona złotych, z czego 14 mln złotych dofinansowano z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Obecnie jedna „nitka” będzie promenadą z widokiem na Tatry i Gubałówkę z możliwością zejścia na zakopiańską starówkę i targ, a druga będzie jezdna do 40 ton. Dzięki takiej kolejnej inwestycji (poprzednia nazywała się Góral-Ski) poprawia się dostępność komunikacyjna atrakcyjnych terenów turystycznych i następuje porządkowanie przestrzeni rekreacyjnej i kulturowej. Jest to ścieżka rozwoju przybliżająca mieszkańców Podhala do marki „Kurort Tatrzański”. 

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek duży IIIAniołek duży IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Ludowe etui na tablet IVLudowe etui na tablet IVLudowe etui z szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IMagnes Folk na lodówkę IMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.