PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Maj 2015 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Wiadomości

Witadomości z Katolickiej Szkoły Podstawowej

Niedziela, 24 maja 2015 r.
Autor: s. Alicja Antosik

Witadomości z Katolickiej Szkoły PodstawowejUczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Zakopanem w miesiącu maju 2015 r. uczestniczyli bardzo aktywnie w wielu uroczystościach szkolnych i państwowych. 30 kwietnia odbył się uroczysty apel z okazji ustanowienia Konstytucji 3 maja. W tym dniu uczczono święto narodowe i przypomniano najważniejsze fakty z historii Polski. Występ przygotowały dzieci z klasy IV, V i VI wraz z p. J. Malinowskim i p. A. Orlińską.


Światowy Dzień Ziemi. W czwartek, 7 maja odbyło się w naszej szkole przedstawienie z okazji obchodzonego w kwietniu światowego Dnia Ziemi. Były to cztery krótkie scenki pod wspólnym tytułem „Jak nie szkodzić przyrodzie w parku narodowym”, w których młodzi aktorzy zaprezentowali m.in. dlaczego w parku narodowym nie wolno rozpalać ognisk, hałasować, zbierać borówek i innych roślin. Zabawna, wierszowana forma dialogu pomiędzy niesfornymi turystami, a zwierzętami mieszkającymi w parku, w przystępny sposób zobrazowała uczniom, jakie zagrożenie dla środowiska naturalnego i mieszkających w nim istot żywych niesie nieodpowiedzialne i nieodpowiednie zachowanie człowieka w lesie. Przedstawienie zrealizował teatrzyk „Fioletowy krokus” działający przy świetlicy szkolnej, na podstawie scenariusza autorstwa Marka i Małgorzaty Kot – „Teatrzyk Fioletowy Krokus, czyli jak nie szkodzić   przyrodzie w parku narodowym”.

Makiety „Charlie i fabryka czekolady”. W klasie IV na ostatnich zajęciach z języka polskiego powstały wspaniałe makiety. Uczniowie z dużą dokładnością  odzwierciedlili fabryki czekolady na podstawie lektury  „Charlie i fabryka czekolady”. Lekcje ukazały niezwykłe zdolności dzieci i były dobrą zabawą dla wszystkich.


Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Rada Rodziców i Uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zakopanem, ul. Piłsudskiego 21 zapraszają na IV Festyn Rodzinny pod hasłem „Babciu, Dziadku, Mamo, Tato – Trzymajmy się RAZEM”.

Patronat honorowy sprawują:
Pan Leszek Dorula – Burmistrz Miasta Zakopane
Ks. mgr Bogusław Filipiak – proboszcz parafii Najświętszej  Rodziny w Zakopanem
Ks. Infułat Stanisław Olszówka

Przyjdź i baw się z nami – 13 czerwca 2015 r. godz. 10.00 – 15.00 – boisko szkolne, ul. Piłsudskiego 21

Atrakcje:
Grill, konkursy z udziałem Babć i Dziadków, Mam i Ojców, zawody sportowe, loteria fantowa, słodka kawiarenka, konkurs młodych talentów oraz wiele innych.


„Dobro młodego pokolenia niech będzie troską waszego życia i waszej pracy wychowawczej. (…) Zawierzmy wielkie dzieło wychowania Chrystusowi. Tylko On Jedyny zna najlepiej człowieka i wie, co kryje się we wnętrzu jego serca” Jan Paweł II – Łowicz, 14 czerwca 1999 r.

Jedyna w Zakopanem Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II, przy ul. Piłsudskiego 21 wychowuje w duchu wartości chrześcijańskich i patriotycznych, ucząc szacunku dla siebie, drugiego człowieka i otwarcia się na Boga, gdyż naszym celem jest nie tylko rozwijanie umysłów i umiejętności, lecz także formowanie charakteru oraz kształtowanie serc i dusz.

Celem wychowania w szkole jest integralny rozwój człowieka poprzez:
•wychowanie do wiary w Boga
•wychowanie do samowychowania
•wychowanie do odpowiedzialności za życie własne i innych
Wzorem według, którego uczniowie naszej szkoły kształtują swoją osobowość jest
św. Jan Paweł II – Patron szkoły.

Szkoła zapewnia: 
wysoki poziom nauczania, co przekłada się na dobre wyniki uczniów z poszczególnych przedmiotów oraz sprawdzianu szóstoklasisty. Każdy uczeń Katolickiej Szkoły Podstawowej może liczyć na wysoce zindywidualizowane podejście do jego potrzeb i ambicji. Dzięki mało licznym klasom, uczniowie mają możliwości wszechstronnego rozwoju swoich  zainteresowań, co ułatwi w przyszłości wybór  odpowiedniej szkoły gimnazjalnej. Wykwalifikowana kadra pedagogiczna swoim doświadczeniem i pasją sprawia, że uczniowie chętnie uczęszczają na zajęcia, rodzinną atmosferę  sprzyjającą poczuciu bezpieczeństwa; jest tak jakby wszyscy znali się od dawna.  W szkole wszyscy są uśmiechnięci, mili i uczynni.  Kameralność i i mało liczne klasy, w pełni umożliwią realizację zasady indywidualizacji pracy oraz sprzyjają rozwojowi ucznia, zwiększoną liczbę godzin języka angielskiego realizowanych w profesjonalnej multimedialnej Sali, co umożliwia swobodne porozumiewanie się nim w mowie oraz piśmie. Uczniowie żywo interesują się językami obcymi i rozumieją, że biegłość językowa jest gwarancją lepszej przyszłości i łatwości znalezienia pracy.

Bezpieczeństwo z „Kartą Szkolną”;  Aby wejść do szkoły należy posłużyć się Kartą Szkolną. Nasza szkoła uczestniczy w projekcie Karta Szkolna, realizowanym przez Bank Zachodni WBK S.A. („Bank”).Każde wejście i wyjście jest rejestrowane. Standardowo karty otrzymują wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły.

Szkoła informuje o wolnych miejscach do klasy I i wyższych na rok szkolny 2015/2016.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Zobacz w naszym sklepie:
  • Sakiewka IISakiewka IISakiewka filcowa z naszytym ludowym motywem. Zamykana na rzep.   Szerokość ok. 11 cm Wysokość ok. 17 cm Długość ze sznurkiem ok. 58 cm Materiał: Filc Kolor...
    40 zł
  • Grafika Folk w ramce XIIIGrafika Folk w ramce XIIIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala...
    55 zł
  • Poduszka brązowa IIPoduszka brązowa IIPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 42 na 42 cm.
    100 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.