PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

Jezuicki Dzień Dziecka

Czwartek, 24 września 2015 r.
Autor: Ojcowie Jezuici

Jezuicki Dzień DzieckaW sobotę 19 września z racji święta Świętego Stanisława Kostki patrona dzieci i młodzieży i patrona Polski w kościele OO. Jezuitów na Górce w Zakopanem odbył się Jezuicki Dzień Dziecka. To pierwsze takie wydarzenie na Podhalu. Pogoda niestety nie dopisała, ale dzieci i rodzice lub opiekunowie i owszem. W planie zabawowa część imprezy miała się odbyć w ogrodzie jezuitów, ale pogoda sprawiła, że zabawy odbyły się w kościele przed obrazem Matki Bożej Nieustającej Pomocy i w kaplicy Miłosierdzia Bożego, przed obrazem Jezusa Miłosiernego pędzla Adolfa Hyły, autora obrazu Łagiewnickiego.


Świętowanie rozpoczęła msza św. w intencji dzieci i młodzieży Podhala i wszystkich dobroczyńców. Kazanie zastąpiła prezentacja – życiorys – o św. Stanisławie Kostce. Dzieci i rodzice byli bardzo zadowoleni. Wszystkie dzieci na końcu mszy otrzymały szczególne błogosławieństwo.

Po mszy rozpoczęły się zabawy i konkursy. Radości było co niemiara, zwłaszcza, że był to czas na wspólne zabawy rodziców z dziećmi. Siostry Felicjanki – współorganizatorki świętowania – przyglądały się zabawom z uśmiechem, a Ciocie z Felicjańskiego przedszkola bawiły się razem z dziećmi – nawet dwóch jezuitów udało im się wciągnąć do zabawy – stary koń a bawiłem się świetnie!!!

Druhny i Druhowie z Zakopiańskiego ZHRu byli ogromną pomocą. Sprawni, dyskretni, pokorni, punktualni, otwarci, uśmiechnięci, bezinteresowni, pobożni, muzykalni, niewidzialni i bardzo skuteczni. Dzięki Druhno Agato dla Was wszystkich!!!

Był poczęstunek zafundowany przez dobroczyńców, wymiana wrażeń rodziców i organizatorów.

Na zakończenie wszystkie dzieci dostały Anioła Stróża i odmówiliśmy Jego modlitwę. A już dziś zaczynamy modlitwę o pogodę w przyszłym roku, bo ogród u Jezuitów na Górce jest duży.
Do zobaczenia za rok!!!

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Gwołtu, co sie nie robi”„Gwołtu, co sie nie robi”Płyta DVD zawiera spektakl „Gwołtu, co sie nie robi” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 2 godz. 3 min.) Amatorski Zespół Teatralny...
    30 zł
  • Torebka filcowa IVTorebka filcowa IVTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamyka na zatrzaski. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną. Szerokość ok. 33 cm Wysokość...
    130 zł
  • BALLADA O ŚMIERCI JANOSIKA - Trebunie TutkiBALLADA O ŚMIERCI JANOSIKA - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Krzysztof Trebunia-Tutka, Andrzej Polak, Anna Trebunia-Tutka...
    25 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.