PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Polski

Niedziela, 13 grudnia 2015 r.
Autor: Piotr Korczak

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Polski13 grudnia w Zakopanem harcerki i harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego otrzymali z rąk słowackich skautów Betlejemskie Światło Pokoju. Tym pięknym gestem rozpoczęła się jego wędrówka, która potrwa do 24 grudnia. Msza święta rozpoczęła się od uroczystego wprowadzenia Betlejemskiego Światła Pokoju na ołtarz Sanktuarium Matki Boskiej na Krzeptówkach. Od wczoraj niesione rękoma słowackich skautów przemierzyło drogę z Wiednia.


Do Zakopanego przybyły reprezentacje harcerskie z całej Polski.  Dzięki ich obecności cały kościół wypełniła atmosfera radosnego oczekiwania i skautowego braterstwa. Płonący przy ołtarzu płomień rozgrzewał serca wszystkich wokół i sprawiał, że idea mu towarzysząca stała się bliska i obecna jak nigdy dotąd.

Podczas mszy świętej Naczelny Kapelan ZHP hm. Wojciech Jurkowski powiedział: Niech Betlejemskie Światło Pokoju otworzy nasze serca na ludzi. Niech wniesie wartość do naszego życia. Bądźmy lepszymi ludźmi.

Po zakończonej liturgii nastąpiła wyczekiwane przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju. Do Polski trafiło ono na ręce Naczelnika Związku Harcerstwa Polskiego, hm. Małgorzaty Sinicy.

Betlejemskie Światło Pokoju jest w Polsce. Zauważ człowieka to wezwanie do działania. Wszystko w naszych rękach. Wyjdźmy do ludzi! – powiedziała  hm. Małgorzata Sinica po odebraniu Betlejemskiego Światła Pokoju.

Następnie delegacje wszystkich 17 chorągwi rozpaliły płomień dla siebie, by jeszcze dziś powieźć go dalej. To nie koniec Betlejemskiego Zlotu. Wędrownicy z Podhala zaniosą Betlejemskie Światło Pokoju do górskich schronisk. Jeszcze dziś Naczelnik ZHP  zawiezie Światło do Krakowa, by przekazać Światło harcerzom  z Małopolski. Zastępca naczelnika ZHP hm. Krzysztof Budziński zawiezie Światło do Częstochowy, na Jasną Górę, gdzie przekaże je harcerzom ze Śląska.

tekst: ZHP 

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa VIIITorebka filcowa VIIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zatrzask. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną. Pasek ze sztucznego materiału...
    110 zł
  • Okładka na zeszyt IIOkładka na zeszyt IILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm...
    30 zł
  • Poduszka brązowa IIPoduszka brązowa IIPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 42 na 42 cm.
    100 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.