PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

Konkurs plastyczny pt. „Kurierzy Tatrzańscy – w oczach dzieci i młodzieży”

Czwartek, 15 września 2016 r.
Autor: Maciej Stasiński

Konkurs plastyczny pt. „Kurierzy Tatrzańscy – w oczach dzieci i młodzieży”Towarzystwo Inicjatyw Społecznych Kurierzy Tatrzańscy oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego w Zakopanem serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. „Kurierzy Tatrzańscy – w oczach dzieci i młodzieży”. Konkurs ten ma za zadanie przybliżenie młodemu pokoleniu, dokonań i sylwetek cichych bohaterów jakimi byli kurierzy tatrzańscy. Nieobecni bohaterowie, w świadomości społecznej, Polski czasów II Wojny Światowej, którzy zasługują na szczególne miejsce w naszej historii.


Ich życiorysy, dokonania, przygody mogą stać się inspiracją dla młodego pokolenia, które w dzisiejszych czasach  poszukuje niebanalnych autorytetów. Takimi wzorami mogą być m.in. Stanisław Marusarz, Helena Marusarzówna, Stanisław Kula, Józef Krzeptowski, Józef Uznański oraz wielu, wielu innych. Ludzie Ci zaginęli w świadomości Polaków, a pamięć o nich jest pielęgnowana jedynie przez lokalne społeczności, rodziny, dlatego zachęcamy do wzięcia udziału w tym niezwykłym konkursie, który pomoże odkryć na nowo zapomnianych bohaterów. 

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO

Pt. „Kurierzy Tatrzańscy – w oczach dzieci i młodzieży”.

CELE KONKURSU 

 1. Rozwijanie aktywności twórczej dzieci i młodzieży.

 2. Kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez popularyzację różnych form plastycznych.

 3. Kształtowanie u dzieci i młodzieży  postawy obywatelskiej oraz poszanowania tradycji, kultury własnego regionu i narodu.

 4. Wyzwalanie ciekawości poznawczej, kreatywności i twórczych działań.

 5. Samodzielne poszukiwanie wiadomości związanych z tematyką konkursu.

 

ZAŁOŻENIA ORGANIZACYJNE

 1. Organizatorem konkursu są: Towarzystwo Inicjatyw Społecznych Kurierzy Tatrzańscy oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego

  w Zakopanem.

 2. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży od 5 do 19 lat z przedszkoli, szkół  podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Przyjmowane są również zgłoszenia indywidualne. 

 3. Praca plastyczna powinna być opisana na odwrocie wg powyższego wzoru:

Imię, nazwisko

Wiek

Nazwa Instytucji, adres, tel.

Imię, nazwisko opiekuna

 1. Zgłoszenie uczestnika do konkursu przez instytucję oznacza uzyskanie przez tę instytucje zgody rodziców lub opiekunów prawnych  na udział w konkursie.

 1. Udział w konkursie jest jednoznaczny z nieodpłatnym udzieleniem praw autorskich, na wykorzystanie prac w celach promocyjnych konkursu oraz praw do druku w dowolnej liczbie publikacji i w dowolnym nakładzie w formie pocztówek, umieszczenie prac w Internecie, a także prezentowania prac na wystawach w celach reklamowych.
 2. Osoby nadsyłające prace konkursowe wyrażają zgodę na przetwarzanie przez Organizatorów konkursu swoich danych osobowych (Ustawa o ochronie danych Osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku, Dz. U. Nr 133, poz. 833, z późn. zm) oraz na opublikowanie fotografii wizerunku dokonanego podczas uroczystego wręczenia nagród.
 1. Nadesłanie pracy nas konkurs jest jednoznaczne ze złożeniem deklaracji o akceptacji regulaminu konkursu „Kurierzy Tatrzańscy – w oczach dzieci i młodzieży”

 2. Prace należy składać do dnia 10 października (poniedziałek) br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Stefana Żeromskiego, Oddział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Zborowskiego 1 od poniedziałku do piątku w godz. 9:30-17:00. Telefon 182014006, email: mbpzakopane@wp.pl

 1. Prace dostarczone lub nadesłanie po terminie oraz nie spełniające zasad uczestnictwa nie będą podlegały ocenie konkursowej.

 

ZASADY KONKURSU I PRZYZNAWANIA NAGRÓD

 1. Konkurs zostanie przeprowadzony w następujących kategoriach:

 1. przedszkole

 2. szkoła podstawowa,

 3. gimnazjum,

 4. liceum.

Jury może wprowadzić zmiany w kategoriach wiekowych w zależności od ilości zgłoszonych prac.

 1. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu jedną, samodzielnie wykonana pracę wcześniej nie publikowaną i nie zgłaszaną do innych konkursów.

 2. Prace mogą być wykonane z różnych materiałów, w dowolnej technice (np. ołówek, kredka, pastele, farby plakatowe, wycinanki, wyklejanki itp.) oraz w dowolnym formacie.

 3. Jury pod uwagę weźmie:

 • pomysł
 • jakość wykonania,
 • oryginalność.
 1. Prace zgłoszone do Konkursu przechodzą na własność organizatora i nie będą zwracane autorom.

 2. Decyzja komisji jest ostateczna i nieodwołalna.

 3. Ogłoszenie wyników, prezentacja prac i wręczenie nagród nastąpi 20 października (październik) br. o godz. 16:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Stefana Żeromskiego, Oddział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Zborowskiego 1.

Zobacz w naszym sklepie:
 • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na...
  35 zł
 • Bransoletk​a "Moon"Bransoletk​a "Moon"Bransoletka z hematytów, masy perłowej, muszli szarej, asymetryczna. Obw. 19 cm.
  45 zł
 • Sakiewka VSakiewka VSakiewka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na rzep. Szerokość ok. 9 cm Wysokość ok. 13 cm Długość ze sznurkiem ok. 49 cm Materiał: Filc Kolor...
  35 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.