PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Festiwal Wiosna Jazzowa Zakopane 2010 - Nigel Kennedy: A Unique Polish Musical Perspective

14–16 maja 2010 r.
Autor: AKS

Festiwal Wiosna Jazzowa Zakopane 2010 - Nigel Kennedy: A Unique Polish Musical PerspectiveW dniach 14-16 maja odbędzie się druga odsłona festiwalu Wiosna Jazzowa Zakopane 2010. Brytyjski geniusz skrzypiec Nigel Kennedy wystąpi z udziałem swoich wybitnych polskich przyjaciół pod hasłem „A Unique Polish Musical Perspective”.


SŁOWO WSTĘPNE

Szanowni Państwo,

Po raz drugi mam już okazję gościć na tym szczególnym festiwalu – szczególnym tak jak i miejsce, w którym on się odbywa – pełne inspiracji, dawnych tradycji jako prężny, nowatorski ośrodek kultury.

Temat przewodni festiwalu „ Polska Wyjątkowa Perspektywa Muzyczna“ podejmuje się przedstawienia esencji tego co czyni polską kulturę muzyczną tak szczególną i niepowtarzalną. W moim przekonaniu to nie tylko sama wirtuozeria i sprawność techniczna ale w wielkim stopniu otwartość na różne style,wyobraźnia pozwalająca na czerpanie z różnorodnych wpływów muzycznych, autentyczność, spontaniczność oraz radość w muzyce. Biorących udział w festiwalu muzyków, choć reprezentują odmienne style, łączą właśnie te wartości – każdy, jednocześnie będąc silną i odrębną indywidualnością artystyczną pozostaje otwarty na dialog z innymi muzykami, na przekaz dla publiczności, uprawiając muzykę jako formę komunikacji a nie tylko samorealizacji artystycznej - wielcy artyści pokorni wobec swojej sztuki i jej odbiorców. 

Tak jest w przypadku zarówno legend polskiej sceny jazzowej: Janusza Muniaka, Jarka Śmietany, Roberta Majewskiego jak i bardziej eterycznych, sięgających częściej do akustycznych inspiracji tradycji folkowej twórców, jak Kroke czy Anna Maria Jopek, czy też u reprezentujących najmłodsze pokolanie jazzmanów, Piotra Wyleżoła i Frittaty.

Ich muzyka jest jednocześnie polska ale też uniwersalna, przełamuje bariery językowe, pokoleniowe i stylistyczne, jest nowatorska, a zarazem sięga do tradycji.

Ta właśnie otwartość, szczerość i prawdziwość w muzyce idealnie wpisują się w krajobraz Tatr, tak jak one zaprzeczając pretensjonalności, skłaniając do pytań o stan kondycji ludzkiej.

Na naszym festiwalu zabraknąć nie mogłoby więc projektu będącego autentyczną kolaboracją; mamy przyjemność zaprosić na zupełnie nowy wspólnie przygotowany projekt - koncert poświęcony jazzowym interpretacjom twórczości Chopina.

W iście festiwalowym duchu zapraszamy również na codzienne jam sessions o północy, które w naszym klimatycznym Klubie Festiwalowym poprowadzi Tomasz Nowak.

Festiwal nie jest przedsięwzięciem jednej tylko strony, by odniósł sukces musi stać się prawdziwym spotkaniem zarówno muzyków, organizatorów jak i publiczności.

Serdecznie więc Państwa zapraszam do naszych wspólnych spotkań muzycznych.

Nigel Kennedy
Dyrektor Artystyczny


FESTIWAL WIOSNA JAZZOWA ZAKOPANE 2010
NIGEL KENNEDY:  A UNIQUE POLISH MUSICAL PERSPECTIVE

 14.05 PIĄTEK

 • godz. 19.00 NIGEL KENNEDY`S CHOPIN SUPER GROUP – Kino Sokół (bilety)
 • godz. 21.30 JAREK ŚMIETANA QUARTET – Hotel Belvedere (bilety)
 • godz. 22.00 JANUSZ MUNIAK QUARTET – Karczma Biały Potok (bilety)
 • godz. 24.00 – 3.00 JAM SESSION (Tomek Nowak directs) – Karczma Biały Potok (wstęp wolny)

15.05 SOBOTA

 • godz. 17.00 PIOTR WYLEŻOŁ QUINTET FEAT. ADAM PIEROŃCZYK & DAVID DORUZKA – Hotel Belvedere (bilety)
 • godz. 19.00 MAJEWSKI I PRZYJACIELE – Hotel Belvedere (bilety)
 • godz. 21.00 ANNA MARIA JOPEK - Kino Sokół (bilety)
 • godz. 24.00 – 03.00 JAM SESSION (Tomek Nowak directs) – Karczma Biały Potok (wstęp wolny)

16.05 NIEDZIELA

 • godz. 17.00 FRITTATA – Hotel Belvedere (wstęp wolny)
 • godz. 19.00 NIGEL KENNEDY QUINTET: SHHH! – Karczma Biały Potok (bilety)
 • godz. 22.00 NIGEL KENNEDY & KROKE - Karczma Biały Potok (bilety)
 • godz. 24.00 – 03.00 JAM SESSION (Tomek Nowak directs) – Karczma Biały Potok (wstęp wolny)

SCENY FESTIWALOWE:

 • Kino "Sokół", ul. Orkana 2, Zakopane
 • Hotel Belvedere, ul. Droga do Białego 3
 • Karczma "Biały Potok", ul. Droga do Białego 7b

KLUB JAZZOWY: Karczma Biały Potok

DYREKTOR ARTYSTYCZNY: Nigel Kennedy

ORGANIZATOR: Biuro Promocji Zakopanego

 

Informacje oraz bilety:

Biuro Promocji Zakopanego: tel. +48 18 20 66 950, www.zakopane.pl

Centrum Informacji Turystycznej: tel. +48 18 20 12 211

Punkt Informacji Turystycznej: tel. +48 18 20 12 004

Zobacz w naszym sklepie:
 • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na...
  35 zł
 • „Gwołtu, co sie nie robi”„Gwołtu, co sie nie robi”Płyta DVD zawiera spektakl „Gwołtu, co sie nie robi” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 2 godz. 3 min.) Amatorski Zespół Teatralny...
  30 zł
 • Torebka filcowa IVTorebka filcowa IVTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamyka na zatrzaski. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną. Szerokość ok. 33 cm Wysokość...
  130 zł

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.