PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Gwiazdy w Grand Nosalowym Dworze: Stanisław Soyka

Piątek, 26 listopada 2010 r.
Autor: AKS

Gwiazdy w Grand Nosalowym Dworze: Stanisław SoykaW piątek 26 listopada o godz. 21.00 w widokowym klubie Panoramika na szczycie hotelu Grand Nosalowy Dwór wystąpi Stanisław Soyka. Kameralny andrzejkowy występ solo to powrót artysty do Zakopanego po wielu latach nieobecności.


Jest to kolejna propozycja nowego, czterogwiazdkowego hotelu. W wakacje pod Nosalem można było posłuchać Andrzeja Bachledę z zespołem, Grzegorza Turnaua solo, Czesława Śpiewa oraz jam session z udziałem Leszka Możdżera i Tymon Tymański Polish Brass Ensemble.

Zawsze z dala od rockowego establishmentu, śpiewa proste piosenki o miłości, tęsknocie i spełnieniu, ale nie ucieka też przed wielkimi problemami współczesności. Urastający do rangi hymnu utwór "Tolerancja", śpiewano zarówno w wielkich halach koncertowych, jak w domowym zaciszu, by uleczyć chandrę. A Stanisława Soyki droga do kariery była długa i nie zawsze usłana różami. Nie należał do grona pupili komunistycznego impresariatu, co skomentował odwiedzający Polskę w latach 80-tych legendarny Willis Conover, nazywając Soykę "najlepiej strzeżonym sekretem polskiej muzyki".

- „Soyka Solo” jest moją formułą podstawową. Na niej opiera się cała moja muzyka. Z tych poszukiwań, któremu towarzyszy fortepian, wzięła się cała masa różnych innych koncepcji. Kiedy myślę o formule solowej, widzę siebie nastoletniego, grającego na fortepianie i śpiewającego. W taki właśnie sposób debiutowałem. Recital solo był moją pierwszą formacją - tak zacząłem występować publicznie. Tak formowała się moja muzyka i język. Formuła solo jest najbardziej wymagająca. Oczywiście wielką radość daje gra w zespole. To jest niezwykle wzniosłe i budujące, kiedy każdy grając jakiś fragment, współtworzy całość. W formule solo ta całość musi być wypełniona przez jedną parę rąk i jedno gardło. – Stanisław Soyka

W piątek 26. listopada usłyszymy Stanisława Soykę podczas kameralnego koncertu andrzejkowego solo, w widokowym klubie Panoramika, na szczycie hotelu Grand Nosalowy Dwór. To wyjątkowa szansa spotkania z artystą, który już od wielu lat nie odwiedzał Zakopanego.

Rezerwacja biletów w cenie 70 zł w recepcji hotelu Grand Nosalowy Dwór osobiście lub pod nr 18 20 22 350.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Komplet "Droga Mleczna"Komplet "Droga Mleczna"Elegancki komplet, naszyjnik z wisiorkiem, kolczyki oraz bransoletka. Nadaje się do na wieczór, do sukienki, do białej, czarnej bluzki. Może być kompletem ślubnym...
    260 zł
  • Obraz olejny Folk IIObraz olejny Folk IIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.