PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

3 Żywioły w Dworcu Tatrzańskim

Wtorek, 15 marca 2011 r.
Autor: Marek Tomalik

3 Żywioły w Dworcu TatrzańskimCzy Syberia jest przyjazna dla podróżujących? Czy można z niej wrócić w przyczepie motocyklowej? To reaktywacja Klubu Podróżnika 3 Żywioły, który w ostatnich trzech latach działał w Zakopanem. Na inauguracyjnym spotkaniu pojawi się Katarzyna Gembalik, dwukrotna zdobywczyni lauru 4-ty Żywioł na Festiwalu Podróżników 3 Żywioły.


Za każdym razem Kasia i Mikołaj wybierają egzotyczny, kultowy środek lokomocji. W Azji było to prawie pięć miesięcy tułaczki kosmiczną ciężarówką. W Stanach podróżowali wysłużoną, 40-letnią limuzyną próbując obalić amerykańskie mity. Teraz Rosja – i trójkołowy, ruski Ural.

– Plan był prosty, zaś realizacja niczym rosyjska ruletka, raz niewypałem, a czasem strzałem w dziesiątkę. Błękitny rumak z częściami zamiennymi za litr wódki przebił się przez hektary bagien Syberii, końskich much i tumany komarów – wspomina podróżniczka. Zatrzymano ich dopiero na granicy z Kazachstanem, gdzie usłyszeli, że motor granicy nie przejedzie. Nie pogodzili się z porażką. Dalszą podróż planowali kazachskim motorem, ale na horyzoncie pojawił się Moskwicz z poprzedniej epoki. Obcięli dach, dali mu drugie życie i objechali Kazachstan, Kirgizję i Uzbekistan. Z uśmiechem i bez sponsorów!

Katarzyna Gembalik studiuje w Warszawie Inżynierię Produkcji. Jest miłośniczka jogi, dzięki której wyruszyła w drogę na wschód. Tradycja, kultura i obyczajowość dnia codziennego miejscowych ludzi to w podróży największa przyjemność Kasi. Jej opowieści od kilku lat zdobywają uznanie nie tylko podróżników.

Klub Podróżników 3 Żywioły do czerwca 2010 roku działał w Zakopanem pod szyldem Shackleton – spotkania odbywały się w Teatrze Witkacego i Cafe Bar Paparazzi. Pod tą sama nazwą przez 6 lat funkcjonował w Bielsku-Białej. Od samego początku działalność Klubu związana była z Festiwalem Podróżników 3 Żywioły, którego 8-ma edycja odbędzie się w najbliższy weekend w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie.

W tym roku Festiwal Podróżników 3 Żywioły zawędruje także na Podhale. Oprócz edycji krakowskiej i srebrnogórskiej (Sudety), Festiwal dwukrotnie zagości w Schronisku Głodówka w Bukowinie Tatrzańskiej – w weekend Bożego Ciała (22-26.06) i późną jesienią. Każda z edycji Festiwalu Podróżników 3 Żywioły jest zbudowana wg własnego programu. Spotkaniom towarzyszy żywiołowa atmosfera, której nie zabraknie też we wtorek o 19.00 w Dworcu Tatrzańskim. Szczegóły programów Festiwali i Spotkań Klubowych: www.3zywioly.pl.

Wtorek, 15.03, Dworzec Tatrzański, ul Krupówki 12, start 19.00.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na...
    35 zł
  • „Skąpiec”„Skąpiec”Płyta DVD zawiera spektakl „Skąpiec” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 23 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa...
    30 zł
  • Flakon szklany VFlakon szklany VOkrągły falkon szklany z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: Obwód ok. 30 cm. Wysokość: 9,5 cm.
    50 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.