PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Pavol Barabáš i jego filmy w Willi Koliba

Sobota, 9 marca 2013 r.
Autor: Muzeum Tatrzańskie

Pavol Barabáš i jego filmy w Willi KolibaMuzeum Tatrzańskie serdecznie zaprasza na spotkanie z Pavolem Barabášem, znanym słowackim reżyserem filmów górskich i podróżniczych, które odbędzie się 9 marca o godz. 18.00 w Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba przy ul. Kościeliskiej 18.


Podczas spotkania pokażemy kilka z jego filmów w słowackiej wersji językowej. Po projekcji będzie możliwość rozmowy z reżyserem. Gościem spotkania będzie również znany taternik, ratownik TOPR, autor przewodników szczegółowych po Tatrach, Władysław Cywiński.

Pavol Barabáš to znany w świecie słowacki filmowiec, autor wielu filmów górskich i podróżniczych. Jest właścicielem studia filmowego K2 Studio. Uczestniczył z kamerą w wielu wyprawach do najdalszych zakątków świata – m.in. dotarł do zamkniętego dla białych królestwa Mustang, poszukiwał nietkniętych przez cywilizację plemion w Nowej Gwinei (film Pururambo), eksplorował jedną z największych jaskiń świata w Wenezueli (Tepuy), filmował góry najwyższe - Himalaje i brał udział w pierwszym przejściu Gór Ellswortha na Antarktydzie (przygotowywany film Neznáma Antarktída). W jego twórczości ważne miejsce zajmują także filmy poświęcone górom Słowacji, a w szczególności Tatrom. Ostatnio stworzył cykl filmów poświęconych tatrzańskim szczytom, historii ich zdobywania i eksploracji Tatr. Za swoje filmy otrzymał już ponad 200 nagród na festiwalach słowackich i zagranicznych, m.in. Trento Film Festival, Banff Mountain Film Festival i Vancouver International Mountain Film Festival. Był nagradzany także w Polsce, na Przeglądzie Filmów Górskich im. Andrzeja Zawady w Lądku-Zdroju oraz na Spotkaniach z Filmem Górskim w Zakopanem. W 2003 roku otrzymał prestiżową nagrodę Kryształowe Skrzydło, przyznawaną największym osobowościom Słowacji. Od 2012 r. współpracuje także z Muzeum Tatrzańskim.

Serdecznie zapraszamy.

Wstęp wolny.

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Skąpiec”„Skąpiec”Płyta DVD zawiera spektakl „Skąpiec” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 23 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa...
    30 zł
  • Naszyjnik "Agatka"Naszyjnik "Agatka"Naszyjnik z pięknych fasetowanych kul agatu /średnica 1 cm./. Obwód 52 cm. Rurki  i kulki z metalu antyalergicznego. Zapięcie posrebrzane.
    75 zł
  • Spinka góralska VISpinka góralska VIMetalowa, mała spinka góralska w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 5 cm, długość (z przekolacem) 14,5 cm.
    130 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.