PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Najlepsi polscy narciarze... Wieczór z cyklu „Muzeum Tatrzańskie w Dworcu Tatrzańskim”

Czwartek, 25 kwietnia 2013 r.
Autor: Muzeum Tatrzańskie

Na zdjęciu: Wojciech Fortuna w locie na skoczni "mamuciej" w Planicy, I Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich, Planica, 1972, fot. ze zbiorów W. FortunyMuzeum Tatrzańskie i Dworzec Tatrzański serdecznie zapraszają na kolejny wieczór poświęcony historii polskiego narciarstwa i dziejom eksploracji Tatr. Spotkanie, które poprowadzi Wojciech Szatkowski z Muzeum Tatrzańskiego, odbędzie się 25 kwietnia o godz. 18.00.


Tematem kolejnego wieczoru górskiego z cyklu "Muzeum Tatrzańskie w Dworcu Tatrzańskim" będzie historia polskiego narciarstwa. Tym razem opowiemy o najlepszych polskich narciarzach z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych XX wieku.

Bohaterami spotkania będą: skoczek narciarski Wojciech Fortuna i  alpejczyk Andrzej Bachleda-Curuś, ale nie tylko oni. Wspomnimy także o tych mniej znanych, a nawet nieco zapomnianych, jak „żelazny narciarz” Marian Pękala, czy zawsze wrażliwy na piękno Tatr znakomity alpejczyk Włodek Czarniak. Nie zapomnimy, jak zwykle, o sławach światowego narciarstwa, opowiemy o biegaczach: Sixtenie Jernbergu i Veikko Hakulinenie, Gunde Svanie i Petterze Northugu. Bo historia polskich nart jest przecież ze światową wymieszana. Jest piękna, jak wiosenny narciarski szus Goryczkową:). Będą też inne atrakcje. A jakie? Zapraszamy do Dworca Tatrzańskiego.

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na...
    35 zł
  • Naszyjnik "Wielokrzyż"Naszyjnik "Wielokrzyż"Naszyjnik "Wielokrzyż" Obwód 43 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral o dwóch odcieniach czerwieni, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i...
    100 zł
  • Naszyjnik "Kropla miodu"Naszyjnik "Kropla miodu"Naszyjnik z nieregularnych koralików  - Koral, oraz kilku koralików z bursztynu. Jako przekładki małe rureczki - Koral. Obwód 50 cm. 
    85 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.