PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Czwartek Literacki

Czwartek, 12 marca 2015 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka UMZ

Czwartek LiterackiSerdecznie zapraszamy do udziału w Czwartku Literackim dla Dzieci, który odbędzie się 12 marca o godz. 16.00 w Czytelni Młodzieżowej Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stefana Żeromskiego przy ul. Zborowskiego 1. Spotkanie poświęcone będzie twórczości Jana Sztaudyngera. Zostaną także zaprezentowane zakwalifikowane na wystawę prace oraz ogłoszone wyniki i wręczone nagrody dla laureatów konkursu plastycznego na ilustrację do wierszy i fraszek Jana Sztaudyngera dla dzieci przedszkolnych i uczniów szkół podstawowych.


W 2014 r. obchodziliśmy 110. rocznicę urodzin Jana Sztaudyngera – związanego z Zakopanem poety, dramatopisarza, satyryka, tłumacza. Aby uczcić Jego pamięć i przybliżyć twórczość młodemu pokoleniu ogłoszony został konkurs plastyczny dla dzieci zorganizowany przez Burmistrza Miasta Zakopane, Miejską Bibliotekę Publiczną oraz Stowarzyszenie „Fraszka” im. J. Sztaudyngera.

Konkurs w dniu 12 stycznia 2015 r. rozstrzygnęło jury w składzie:
dr Anna Sztaudynger-Kaliszewicz – Przewodnicząca,
Agnieszka Nowak-Gąsienica – Zastępca Burmistrza,
Joanna Staszak – Naczelnik Wydziału Kultury i Popularyzacji Zakopanego,
Dorota Sztaudynger-Zaczek,
Bożena Gąsienica – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej,
Anna Karpiel-Semberecka - Wydział Kultury i Popularyzacji Zakopanego. 

Na konkurs nadesłanych zostało 289 prac z 13 placówek z terenu Zakopanego.

Uczestnicy konkursu zakwalifikowani na wystawę:

I grupa – dzieci przedszkolne

- Agata Bzdyk, lat 6, Przedszkole nr 3, tytuł pracy „Biedne koty”, nauczyciele: J. Kułakowska, B. Franczyk-Leja
- Aleksandra Andrejko, lat 5, Przedszkole nr 9, tytuł pracy „Zabawa w motyla”, nauczyciel: B. Stec
- Aleksandra Wrona, lat 6, Przedszkole Sióstr Felicjanek pw. Św. Kazimierza, tytuł pracy „Marzenie biedronki”, nauczyciel A. Semla
- Alicja Sobańska, lat 6, Przedszkole nr 9, tytuł pracy „Jedzie pociąg”, nauczyciel: T. Waśko
- Andrzej Gąsienica-Gut, lat 5, Przedszkole Sióstr Urszulanek, tytuł pracy „Kotek – kominiarczyk”, nauczyciel: M. Rabiasz, D. Jankowska-Dziubas
- Emilia Chyc-Kuros, lat 5, Przedszkole nr 3, tytuł pracy „Zamieszanie”, nauczyciele: J. Kułakowska, B. Franczyk-Leja
- Filip Lutoborski, lat 4, Przedszkole nr 9, tytuł pracy „Jedzie pociąg”, nauczyciel: T. Waśko
- Franciszek Zięba, lat 6, Przedszkole Sióstr Felicjanek pw. Św. Kazimierza, tytuł pracy „Leśny pociąg”, nauczyciel A. Semla
- Jagoda Żegleń, lat 5, Przedszkole Sióstr Urszulanek, tytuł pracy „Rycerz – kogucik”, nauczyciel: M. Rabiasz, D. Jankowska-Dziubas
- Jakub Trebunia, lat 3, Przedszkole nr 7, tytuł pracy „Narodziny obłoczka”, nauczyciel: R. Stańco-Sośnica
- Jasiu Marek, lat 3, Przedszkole nr 7, tytuł pracy „Oj, jak tu dobrze”, nauczyciel: R. Stańco-Sośnica
- Jędrzej Mika, lat 5, Przedszkole Sióstr Urszulanek, tytuł pracy „Kotek – kominiarczyk”, nauczyciel: M. Rabiasz, D. Jankowska-Dziubas
- Kalina Mroczkowska, lat 4, Przedszkole nr 7, tytuł pracy „niezapominajka”, nauczyciel: K. Zabłocka
- Karolina Kapel, lat 6, Przedszkole nr 3, tytuł pracy „Rysunek Dorotki”, nauczyciel: J. Kułakowska, B. Franczyk-Leja
- Madzia Stachoń-Goł, lat 6, Przedszkole nr 3, tytuł pracy „Rysunek Dorotki”, nauczyciel: J. Kułakowska, B. Franczyk-Leja
- Maja Wojtaś, lat 3, Przedszkole nr 9, tytuł pracy „Liść”, nauczyciel: T. Kowalcze
- Małgorzata Kozuch, lat 5, Przedszkole Sióstr Urszulanek, tytuł pracy „Kotek – kominiarczyk”, nauczyciele: M. Rabiasz, D. Jankowska-Dziubas
- Natalia Zacharko, lat 6, Przedszkole nr 7, tytuł pracy „Na gospodarstwie”, nauczyciel: K. Rusnak
- Patrycja Bukowska, lat 5, Przedszkole Sióstr Urszulanek, tytuł pracy „Rycerz – kogucik”, nauczyciel: M. Rabiasz, D. Jankowska-Dziubas
- Patrytcja Kucharczyk, lat 5, Przedszkole nr 3 im. K. Szymanowskiego, tytuł pracy „Zielona żabka”, nauczyciele: M. Urbaś, B. Franczyk-Leja
- Stanisław Mika, lat 6, Przedszkole Sióstr Urszulanek, tytuł pracy „Kotek – kominarczyk”, nauczyciele: M. Rabiasz, D. Jankowska-Dziubas
- Szymon Pisarski, lat 6, Przedszkole nr 7, tytuł pracy „Jaka to lokomotywa”, nauczyciel: K. Rusnak
- Urszula Bobak, lat 5, Przedszkole nr 7, tytuł pracy „O jak to dobrze”, nauczyciel: A. Malinowska
- Zofia Wróbel, lat 5, Przedszkole nr 9, tytuł pracy „Rysunek Dorotki”, nauczyciel: B. Stec
- Zosia Tylka-Suleja, lat 5, Przedszkole Sióstr Urszulanek, tytuł pracy „Rycerz – kogucik”, nauczyciel: M. Rabiasz, D. Jankowska-Dziubas
- Zuzanna Sopiarz, lat 6, Przedszkole Sióstr Felicjanek pw. Św. Kazimierza, tytuł pracy „Dmuchawiec i wiatr”, nauczyciel: A. Semla

II grupa – szkoła podstawowa, klasy I – III

- Alicja Gąsienica-Roj, 9 lat, SP nr 1, tytuł pracy „Strach stracha”, nauczyciel: I. Zalotyńska
- Emilia Chyc-Mulik, 8 lat, SP nr 7, tytuł pracy „Zguba”, nauczyciel: K. Mucha
- Filip Dutka, lat 8, SP nr 1, tytuł pracy „Rajska depesza”, nauczyciel: M. Ziółkowska
- Grzegorz Farej, 8 lat, SP nr 7, tytuł pracy „Jaka to lokomotywa”, nauczyciel: K. Mucha
- Hanna Marcisz, 9 lat, SP nr 1, tytuł pracy „Zabawa w motyla”, nauczyciel: I. Zalotyńska
- Kamil Topór, klasa 2, SP nr 4, tytuł pracy „Jaka to lokomotywa”, nauczyciel: S. Budz
- Karolina Pawlikowska, klasa 2, SP nr 4, tytuł pracy „Dmuchawiec”, nauczyciel: S. Budz
- Kinga Bobak, klasa 2, SP nr 4, tytuł pracy „Jedzie pociąg”, nauczyciel: S. Budz
- Lidia Stępień, SP nr 2, tytuł pracy „Kicia”, nauczyciel: B. Marusarz
- Magdalena Król-Magiel, klasa 3, SP nr 4, nauczyciel: M. Kalinowska
- Michał Obtułowicz, 6 lat, SP nr 3, tytuł pracy „Kasztan na dłoni”, nauczyciel: B. Kurowska
- Milena Dyka, 9 lat, Katolicka Szkoła Podstawowa, tytuł pracy „Dorota i gwiazdy”, nauczyciel: J. Bielawa
- Milenka Hałucha, 8 lat, SP nr 1, tytuł pracy „Szczurkowe przechwałki”, nauczyciel: M. Ziółkowska
- Natalia Jędrol, klasa 1, SP nr 7, tytuł pracy „Lody śmietankowe”, nauczyciel: R. Król
- Ola Bukowska, 8 lat, SP nr 1, tytuł pracy „Zaproszenie”, nauczyciel: M. Ziółkowska
- Olga Kaciczak, 9 lat, SP nr 2, tytuł pracy „Muchomor” albo „Grzyby”, nauczyciel: I. Soroczyńska
- Oliwia Odor, lat 8, SP nr 5, tytuł pracy „Mysi ogonek”, nauczyciel: A. Stawarz
- Oliwia Ziach, lat 9, SP nr 1, tytuł pracy „Huśtawka”, nauczyciel: R. Bzdyk
- Patrycja Soroczyńska, klasa 2, SP nr 1
- Paulina Pyplok, klasa 3, SP nr 4, tytuł pracy „Biała kropeleczka”, nauczyciel: B.
- Paweł Włosiński, 8 lat, SP nr 2, tytuł pracy „Jaka to lokomotywa”, nauczyciel: B. Marusarz
- Piotr Lenart, 6 lat, SP nr 7, tytuł pracy „Jedzie pociąg”, nauczyciel: R. Król
- Szymon Gąsienica-Mracielnik, 9 lat, SP nr 7, tytuł pracy „Biega świerszczyk”, nauczyciel: M. Łukaszczyk
- Wojciech Stosel, 8 lat, SP nr 2, tytuł pracy „Zaprosiny”, nauczyciel: B. Marusarz

III grupa – szkoła podstawowa, klasy IV – VI

- Aleksandra Olchowy, lat 10, SP nr 7, tytuł pracy „Wyręka”, nauczyciel: A. Kukla
- Anna Gąsienica-Mracielnik, lat 11, SP nr 7, tytuł pracy „Na grządce bratków”, nauczyciel: A. Kukla
- Joanna Kamińska, lat 11, Świetlica przy Parafii Najświętszej Rodziny, tytuł pracy „Narada żabek”, nauczyciel: I. Soroczyńska
- Justyna Pieronek, lat 12, SP nr 2, tytuł pracy „Malwa”, nauczyciel” I. Soroczyńska
- Kamil Gąsienica, lat 11, Świetlica przy Parafii Najświętszej Rodziny, tytuł pracy „Rak i Ryba”, nauczyciel: I. Soroczyńska
- Karolina Kralka, lat 10, SP nr 5, tytuł pracy „Idą gęsi gęsiego”, nauczyciel: A. Stawarz
- Karolina Król-Łęgowska, lat 12, SP nr 2, tytuł pracy „Malwy”, nauczyciel: I. Soroczyńska
- Marcelina Bełtowska, lat 10, SP nr 2, tytuł pracy „Fiołek”, nauczyciel: I. Soroczyńska
- Martyna Szaradowska, lat 10, SP nr 5, tytuł pracy „Kot i myszka”, nauczyciel: A. Stawarz
- Natalia Bobrowski, lat 12, SP nr 5, tytuł pracy „Dwaj czarodzieje”, nauczyciel: A. Stawarz
- Rafał Postrożny, lat 10, SP nr 7, tytuł pracy „Dmuchawce”, nauczyciel: A. Kukla
- Sara Polak, lat 12, SP nr 2, tytuł pracy „Spotkanie”, nauczyciel: I. Soroczyńska
- Weronika Ciastoń, lat 10, SP nr 5, tytuł pracy „Żyj tyle…”, nauczyciel: A. Stawarz
- Weronika Niziołek, lat 10, SP nr 1, tytuł pracy „Kotek kominiarczyk”, nauczyciel: E. Arnold
- Wiola Kędryna, lat 12, SP nr 4, tytuł pracy „Przyjaciel”

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Porzeczki"Naszyjnik "Porzeczki"Naszyjnik z drobnych Korali rekonstruowanych oraz z przekładek - drobniutkich koralików szklanych. Obwód 49,5 cm. Średnica koralików z korala 0,7 i 0,5 cm...
    65 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IIIMagnes Folk na lodówkę IIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł
  • Grafika Folk w ramce VGrafika Folk w ramce VGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala...
    55 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.