PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

LUDZIE KULTURY ŁĄCZCIE SIĘ!

Wtorek, 17 marca 2015 r.
Autor: Stowarzyszenie im. Mieczysława Karłowicza

17 marca o godz. 15:00 odbędzie się debata dotycząca kształtowania polityki kulturalnej Podhala, na którą serdecznie zapraszają: Stowarzyszenie im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem wspólnie z Powiatem Tatrzańskim oraz Gminą Miasta Zakopane. Do udziału w tym spotkaniu zachęcamy wszystkie podmioty zainteresowane tematem, by móc wsłuchać się w ich głos odnośnie stanu faktycznego polityki kulturalnej regionu, a także możliwości jej kształtowania oraz zmiany.


Dyskusja będzie miała charakter otwarty i demokratyczny, każdy z zainteresowanych będzie mógł zabrać głos i podzielić swoimi przemyśleniami oraz propozycjami zmian. Liczymy na konstruktywną dyskusję, która pozwoli nam wytyczyć nowe kierunki polityki kulturalnej.
 
Do udziału w debacie zapraszamy zarówno przedstawicieli władz samorządowych, radnych komisji kultury, przedstawicieli instytucji kultury, organizacje pozarządowe zajmujące się kulturą, ludzi kultury oraz artystów.

CZAS i MIEJSCE: 17 marca (wtorek), godz. 15:00, Starostwo Powiatowe, ul. Chramcówki 15, sala obrad

Zagadnienia robocze do dyskusji:

- Czym jest kultura i czy jest ona nam potrzebna? Czy warto inwestować w kulturę na Podhalu?

- Jakie cele powinna zakładać polityka kulturalna regionu, co chcielibyśmy dzięki niej osiągnąć?

- Analiza elementów składowych kultury w gminach, powiecie

- Mocne i silne strony punktów na mapie kulturalnej powiatu, gmin

- Gdzie i w jaki sposób szukamy informacji o wydarzeniach kulturalnych(mieszkańcy/turyści)?

- W jaki sposób promować kulturę?

- Jak wygląda współpraca podmiotów kultury: wewnętrzna (w ramach powiatu) i zewnętrzna (z innymi miastami, regionami, krajami), co można zmienić, udoskonalić?

Debata odbywa się w ramach projektu „Obywatelskie kształtowanie polityki kulturalnej Podhala" realizowanego przez Stowarzyszenie im. M. Karłowicza
w partnerstwie z Powiatem Tatrzańskim i Gminą Miasta Zakopane. Więcej informacji o realizowanych przedsięwzięciach znajdą Państwie na stronie projektu: http://www.dlapodhala.pl/

Zobacz w naszym sklepie:
  • Korale folkowe IKorale folkowe IKorale folkowe wykonane z zielonego tybetu i żółtej włóczki. Zawiązywane. Długość całości 106 cm.
    70 zł
  • Grafika Folk w ramce VIGrafika Folk w ramce VIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala...
    55 zł
  • KamizelkaKamizelkaKamizelka dla małego dziecka (4-5 letnie) z cienkiego sukna, z haftowanymi motywami ludowymi, w kolorze kremowym. Długość ok. 33 cm. Szerokość ok. 31 cm.
    80 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.