PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

„Pod czujnym okiem Kanczendzongi”

Piątek, 4 września 2015 r.
Autor: Bożena Gąsienica

„Pod czujnym okiem Kanczendzongi”W piątek, 4 września 2015 r., o godz. 18.00 Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego w Zakopanem zaprasza na wernisaż fotografii Wojciecha Tokarskiego z pobytu w Nepalu, miesiąc przed katastrofalnym trzęsieniem ziemi, które nastąpiło 25 kwietnia br. Podczas spotkania Wojciech Tokarski opowie także o górach Nepalu Wschodniego.


Wojciech Tokarski, sieradzanin od urodzenia, jest absolwentem Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie oraz Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi. Od okresu krakowskich studiów zajmuje się fotografią. Jest współzałożycielem Sieradzkiego Towarzystwa Fotograficznego, gdzie przez 9 lat pełnił funkcje prezesa. Za działalność na polu fotografii został odznaczony przez Federacje Stowarzyszeń Fotograficznych w Polsce, Srebrną Odznaką, a Ministerstwo Kultury nadało mu tytuł Zasłużonego Działacza Kultury oraz kwalifikacje instruktora fotografii I kategorii. W międzyczasie czynnie uczestniczy w konkursach, plenerach i warsztatach fotograficznych zdobywając szereg nagród, akceptacji i wyróżnień. Obecnie jest członkiem zarządu STF z funkcją Prezesa Honorowego.

W latach 1990-2005 zajmuje się filmem amatorskim. Powrót „na łono fotografii” nastąpił w 2012 r. dwoma wystawami o tematyce Indii. Następne wystawy to: Żydzi Jerozolimscy, Haszymidzkie Królestwo Jordanii, Najładniejsza Pustynia Świata Wadi Rum (Jordania) oraz Dolina Katmandu – miasta Królewskie.

Na aktualną wystawę „Pod czujnym okiem Kanczendzongi” składają się fotografie wykonane w trakcie warsztatów, wypraw lub plenerów fotograficznych ukierunkowanych na penetracje danych środowisk, zwyczajów, wierzeń i ich życia codziennego.

Zobacz w naszym sklepie:
  • SAGA - Trebunie TutkiSAGA - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Władysław Trebunia-Tutka, Stanisław Trebunia-Tutka , Henryk...
    25 zł
  • Aniołek duży IAniołek duży IAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Bransoletk​a "Porzeczki"Bransoletk​a "Porzeczki"Bransoletka, z koralików z korala fasetowanego, rurek - koral i pastylek - szkło. Plus masa perłowa - zawieszka. Obw 20,5 cm
    70 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.