PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

100 rocznica śmierci Stanisława Witkiewicza

Sobota, 5 września 2015 r.
Autor: Maciej Stasiński

100 rocznica śmierci Stanisława WitkiewiczaBurmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula zaprasza do udziału w uroczystych obchodach 100 rocznicy śmierci Stanisława Witkiewicza. 5 września 2015 roku. W serwisie Watra szczegółowy program obchodów...


14.30 - złożenie kwiatów i zapalenie zniczy na grobie Stanisława Witkiewicza

Stary Cmentarz na Pęksowym Brzyzku

14.00-16.30 - Spacer śladami Stanisława Witkiewicza

Start: Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba, ul. Kościeliska 18

Uczestnicy spaceru słuchając ciekawych opowieści przewodnika tatrzańskiego Macieja Krupy, będą mogli obejrzeć najciekawsze zabytki związane z Artystą, a także rzadko udostępniane projekty architektoniczne jego autorstwa. Spacer zakończy się ok. 16:30 w Galerii Sztuki XX wieku w willi Oksza (ul. Zamoyskiego 25)

17.00 - Msza Święta w intencji ś.p. Stanisława Witkiewicza w 100 rocznicę śmierci

Kaplica Najświętszego Serca Jezusa w Jaszczurówce

18.00 - Rozstrzygnięcie konkursów plastycznych na portret i ilustrację inspirowaną życiem i twórczością St. Witkiewicza i St.I. Witkiewicza oraz literackiego na opowiadanie pt. „Jakby wyglądało moje życie, gdyby obok żył Witkacy”

Ogród przy Kaplicy Najświętszego Serca Jezusa w Jaszczurówce

Uroczystości w Lovranie (Chorwacja) z udziałem Teatru im. St. I. Witkiewicza z Zakopanego – wystawa poświęcona Stanisławowi Witkiewiczowi i Stanisławowi Ignacemu Witkiewiczowi, happening artystyczny.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Okładka na zeszyt IIOkładka na zeszyt IILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm...
    30 zł
  • Ludowe etui na tablet IILudowe etui na tablet IILudowe etui z czarnego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • KamizelkaKamizelkaKamizelka dla małego dziecka (4-5 letnie) z cienkiego sukna, z haftowanymi motywami ludowymi, w kolorze kremowym. Długość ok. 33 cm. Szerokość ok. 31 cm.
    80 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.