PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

„Wierszyki dla Weroniki, czyli jak to pies zapowiadał pogodę”

Czwartek, 25 lutego 2016 r.
Autor: Bożena Gąsienica

„Wierszyki dla Weroniki, czyli jak to pies zapowiadał pogodꔄWierszyki dla Weroniki, czyli jak to pies zapowiadał pogodę”. Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego zapraszają na Czwartek Literacki dla Dzieci z udziałem Barbary Szczepańskiej „Judyty” autorki książki „Wierszyki dla Weroniki, czyli jak to pies zapowiadał pogodę”. 25 lutego br., godz. 16.00, Oddział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Zborowskiego 1. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.


Barbara Szczepańska „Judyta” - urodzona w Krakowie poetka i piosenkarka, autorka tekstów piosenek, sztuk teatralnych i scenariuszy filmowych. Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej i Podyplomowego Studium Logopedii na Uniwersytecie Pedagogicznym. Laureatka ogólnopolskich nagród poetyckich i II nagrody w Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej w Warszawie (OPPA). W latach 80. występowała w krakowskiej Piwnicy pod Baranami. Wydała cztery tomiki wierszy oraz zbiór opowiadań. Nagrała trzy płyty z piosenkami autorskimi i kilka teledysków do swoich piosenek. Jest autorką bajek muzycznych i trzech musicali: Kot, pies i jazz (wystawiony we Wrocławskim Teatrze Lalek), Ucieczka z Posejdoni oraz Sześć blondynek i zakonnica. Pisze teksty dla Studium Teatru Muzyki i Tańca Elżbiety Armatys oraz dla „Teatru na żarty”. Występuje z towarzyszeniem zespołu muzycznego „Belle Epoque”.Należy do Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, Związku Polskich Autorów i Kompozytorów ZAKR, Związku Literatów Polskich (ZLP) i Stowarzyszenia Twórczego Artystyczno-Literackiego (STAL).

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Portki”„Portki”Płyta DVD zawiera spektakl „Portki” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 47 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa...
    30 zł
  • Aniołek duży IIAniołek duży IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Grafika Folk w ramce IXGrafika Folk w ramce IXGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala...
    55 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.