PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

"Za górą - historia cerkwi w Łopience"

Niedziela, 13 marca 2016 r.
Autor: Maciej Stasiński

"Za górą - historia cerkwi w Łopience"13 marca 2016 r. (niedziela) godz. 13:00, Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba (filia Muzeum Tatrzańskiego) Zakopane, ul. Kościeliska 18. Muzeum Tatrzańskie oraz Towarzystwo Karpackie mają zaszczyt zaprosić na otwarcie wystawy "Za górą - historia cerkwi w Łopience", opowiadającej o ostatnich 90 latach istnienia Łopienki. O miejscu szczególnym, będącym największym bieszczadzkim greckokatolickim sanktuarium Maryjnym.


O historii tragicznej, niosącej upadek i śmierć oraz o historii pozytywnej: o wysiłkach i trudach odbudowy cerkwi, ewenemencie przywrócenia do życia zniszczonej świątyni, o miejscu dotkniętym palcem Boga, gdzie miłość odniosła zwycięstwo nad obojętnością i nienawiścią. Chociaż na fotografiach dominuje cerkiew p.w. św. Paraskewi, to jest to także historia ludzi, tych którzy tu mieszkali kiedyś i tych wszystkich, którzy ratując cerkiew pozostawili tutaj cząstkę samych siebie. I jak każda historia nie kończy się w tym miejscu, ale będzie miała swój dalszy ciąg, w którym każdy może dopisać kolejny rozdział.

Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

Zobacz w naszym sklepie:

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.