PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Konkurs dla dzieci i młodzieży z całej Polski

14–16 marca 2016 r.
Autor: Maciej Stasiński

Konkurs dla dzieci i młodzieży z całej Polski14 marca – 25 kwietnia 2016 r. Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza (filia Muzeum Tatrzańskiego) Zakopane, ul. Zamoyskiego 25. Muzeum Tatrzańskie i Tatrzański Park Narodowy serdecznie zapraszają do udziału w organizowanym na wystawie „Magia nart – czas pionierów. Narciarstwo polskie do 1914 r.” konkursie dla dzieci i młodzieży z całej Polski.


Pionierzy polskiego narciarstwa: Stanisław Barabasz, Józef Schnaider, Józef Oppenheim, Andrzej Góraś, Leon Loria, Mieczysław Karłowicz, Roman Kordys, Maksymilian Dudryk i Mariusz Zaruski – to bohaterowie projektu, jakiego jeszcze nie było. Pierwsza w historii wystawa pokazująca dzieje polskiego narciarstwa do 1914 r. począwszy od pionierskich prób użycia „ski” na naszych ziemiach w końcu XIX wieku. Unikalne eksponaty, to najważniejsze elementy wystawy „Magia nart – czas pionierów. Narciarstwo polskie do 1914 r.”, na którą serdecznie zapraszamy.

REGULAMIN KONKURSU

Priorytetowym celem konkursu jest edukacja. Począwszy od 14 marca br. będziemy organizować zwiedzanie wystawy „Magia nart” z przewodnikiem. Ponad godzinne oprowadzanie urozmaicą pokazy filmów, krótka prezentacja i opowieści o pionierach nart. Prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa w zwiedzaniu u komisarza wystawy – Wojciecha Szatkowskiego, tel. 18 20 152 05 wewn. 20 lub edukacja@muzeumtatrzanskie.pl

Konkurs polega na wykonaniu przez dzieci i młodzież własnych prac, nawiązujących do treści zawartych na wystawie, w zupełnie dowolnej formie. Mogą to być prace pisemne, rysunki, komiksy, filmy, prezentacje multimedialne oraz wszystko, co pozwoli uczestnikom wyrazić wrażenia, wyniesione z wystawy. Prace powinny pokazywać magię narciarstwa, przebywania zimą w górach i piękno przyrody.

Prace prosimy składać w gmachu głównym Muzeum Tatrzańskiego, ul. Krupówki 10, u komisarza wystawy – Wojciecha Szatkowskiego, tel. 18 20 152 05 wewn. 20 lub edukacja@muzeumtatrzanskie.pl, w nieprzekraczalnym terminie do 25 kwietnia 2016 r.

Każda praca zgłoszona do konkursu powinna być czytelnie podpisana: imię i nazwisko, szkoła, klasa, prowadzący nauczyciel oraz adres e-mail lub numer telefonu.

Najlepsze trzy prace w każdej z poniższych kategorii wiekowej zostaną nagrodzone nagrodami książkowymi.

Konkurs organizujemy w następujących kategoriach:

•Dzieci przedszkolne
•Dzieci ze szkół podstawowych: klasy 1-3
•Dzieci ze szkół podstawowych: klasy 4-6
•Młodzież ze szkół gimnazjalnych
•Młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych

Informujemy, że złożone prace przechodzą na własność Muzeum Tatrzańskiego, mogą zostać wykorzystane na stronach www Muzeum Tatrzańskiego i profilach na portalach społecznościowych do promocji wystawy „Magia nart – czas pionierów. Narciarstwo polskie do 1914 r.”.

Prace oceni komisja w składzie: Anna Wende-Surmiak – dyrektor Muzeum Tatrzańskiego, Wojciech Szatkowski – komisarz wystawy „Magia nart”, Helena Pitoń – kustosz Działu Sztuki Muzeum Tatrzańskiego.

Wyniki konkursu zostaną umieszczone na stronie www.muzeumtatrzańskie.pl w dniu 29 kwietnia.

Uroczyste wręczenie nagród nastąpi w dniu 30 kwietnia, o godz. 16:00 podczas Balu Narciarza w Galerii Sztuki XX wieku w willi Oksza.

Organizator konkursu: komisarz wystawy Wojciech Szatkowski, tel. 18 20 152 05 wewn. 20 lub edukacja@muzeumtatrzanskie.pl

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę IVMagnes Folk na lodówkę IVMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł
  • Ludowe etui na tablet VLudowe etui na tablet VLudowe etui z szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na...
    35 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.