PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Załuczne

Kultura

Festyn Rodzinny w Załucznem

Poniedziałek, 16 sierpnia 2010 r.
Autor: Stanisław Bukowski - CKIP Czarny Dunajec

Festyn Rodzinny w ZałucznemOrganizatorami Festynu Rodzinnego w Załucznem było Centrum Kultury i Promocji Gminy w Czarnym Dunajcu, Oddział Związku Podhalan w Załucznem, Rada Sołecka w Załucznem oraz OSP Załuczne. Uroczystość rozpoczęto w kaplicy uroczystą Msza Święta, na której obecne były delegacje pocztów sztandarowych ZP i OSP.


W trakcie Mszy Św. poświęcono sztandar niedawno powstałego Związku Podhalan w Załucznem, a ks. proboszcza Kazimierza Lenarta mianowano kapelanem ZP Załuczne.

Po Mszy wszystkie poczty sztandarowe i zaproszeni gości przemaszerowali na plac obok kaplicy, gdzie po uroczystych przemowach rozpoczął się festyn rodzinny.

Impreza rozpoczęła się od zaprezentowania zespołów regionalnych z terenu gminy Czarny Dunajec oraz z miejscowości na terenie Słowacji. Wystąpił zespół regionalny „Sykowni” z Załucznego, kapela góralska, bawił publiczność również zespół Roztock. Na scenie pojawił sie również zespół „Daily” ze Słowacji grający muzykę country.

Nie zabrakło tradycyjnych konkursów ze wspaniałymi nagrodami dla dzieci, młodzieży i dorosłych, które prowadził Wojciech Zawiła wraz z Markiem Szubą.

Festyn zgromadził ludzi nie tylko z Załucznego, ale i z całej Gminy Czarny Dunajec oraz turystów przebywających na Podhalu. Na koniec festynu odbyła się wspaniała zabawa taneczna, na której przygrywał zespół „Golfy” ze Słowacji. Udana pogoda i mnóstwo gości sprawiły, że bawiono się wyśmienicie do późna w nocy.

Festyn zorganizowany został w ramach programu POLSKO-SŁOWACKIE INSPIRACJE FOLKLORYSTYCZNE EUROREGION TATRY 2010. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu "Tatry" w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczypospolita Polska - Republika Słowacka 2007-2013 w dniu 1 sierpnia 2010r.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Porzeczki"Naszyjnik "Porzeczki"Naszyjnik z drobnych Korali rekonstruowanych oraz z przekładek - drobniutkich koralików szklanych. Obwód 49,5 cm. Średnica koralików z korala 0,7 i 0,5 cm...
    65 zł
  • Bańka choinkowa IIIBańka choinkowa IIIBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    10 zł
  • Korale folkowe IKorale folkowe IKorale folkowe wykonane z zielonego tybetu i żółtej włóczki. Zawiązywane. Długość całości 106 cm.
    70 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.