PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zawoja

Zaproszenia

IX Międzynarodowe Wyścigi Psich Zaprzęgów w Zawoi

Niedziela, 19 lutego 2012 r.
Autor: AKS

IX Międzynarodowe Wyścigi Psich Zaprzęgów w ZawoiZawoja będzie gospodarzem IX Międzynarodowych Wyścigów Psich Zaprzęgów (Zawody Pucharu Europy, Puchar Polski – Sprint). Zaplanowano je na weekend 18 - 19 lutego w Zawoi Czatoży. Odbędą się w kilkunastu kategoriach. Start i metę wyznaczono przy kompleksie wyciągów narciarskich „Baca” i „Wojtek”. Organizatorzy zapowiadają także dodatkowe atrakcje dla dzieci. Imprezę poprowadzi Stanisław Jaskułka, polski aktor teatralny i filmowy.


Oficjalne otwarcie zaplanowano na 18 lutego o godz. 10.00, po nim do godz. 15.00 odbywać się będą zawody w poszczególnych kategoriach. 19 lutego zawodnicy starują od godz. 9.30; wręczenie nagród zaplanowano na godz. 15.30.

Zawody zostaną rozegrane w następujących kategoriach:

 • D0,D1 ,D2 – klasa zaprzęgowa sanie z 2 psami głównie dla Juniorów dystans ok.7 km
 • C0,C1,C2 - sanie z 4 psami dystans ok. 9 km
 • B0,B1,B2- sanie z 6 psami dystans ok. 12 km
 • A0,A1,A0 - sanie z 8 psami dystans ok. 17 km
 • Open - sanie z 9 lub więcej psów dystans ok. 20 km
 • Cyfra 0 to kategoria psów nierasowych
 • Cyfra 1 to kategoria psów rasowych -Siberian Husky
 • Cyfra 2 to kategoria psów rasowych –Alaskan Malamut, Samoyed, Pies Grenlandzki

Kategorie indywidualne :

 • Skijoring- narciarz biegowy z 1 psem.
 • Pulka – narciarz biegowy z 1 lub 3 psami  ciągnącymi mały tobogan.

Rywalizować będzie sto ekip z całej Europy, m.in. z Austrii, Niemiec, Czech, Słowacji, Holandii. Zawodnicy będą próbować swoich umiejętności w warunkach górskich przed Mistrzostwami Świata, które odbędą się 25 i 26 lutego w Zubercu.

W Zawoi przygotowano także atrakcje dla najmłodszych. Organizatorzy zapowiadają zawody dla dzieci do 11 roku życia. Dzieci i opiekujący się nimi rodzice będą mieli okazję do  poznania istoty zawodów psich zaprzęgów – sportu widowiskowego i gromadzącego coraz większą publiczność. Zawodnicy profesjonalni będą uczyć najmłodszych, wyjaśniać oraz zadbają o bezpieczeństwo zawodów dziecięcych.

Będzie także okazja poznania historii zawodów psich zaprzęgów.

Warto zwrócić uwagę, iż Zawody Psich Zaprzęgów w Zawoi mają już swoją tradycję. W tym roku wróciły do tej malowniczej miejscowości po dwunastu latach przerwy.

Organizatorami IX Międzynarodowych Wyścigów Psich Zaprzęgów są:  Urząd Gminy Zawoja, Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi wraz z Klubem Husky Fun  i Polskim Związkiem Sportu Psich Zaprzęgów.

Organizatorzy zastrzegają, iż godziny startu i mety mogą zostać nieznacznie przesunięte (zależność od warunków pogodowych).

Zobacz w naszym sklepie:
 • Wisiorek "Ogródek 4"Wisiorek "Ogródek 4"Wisiorek, z sukna, tkaniny i cekin. Średnica zawieszki 6,5 cm. Obw. 70 cm.
  30 zł
 • Naszyjnik "Miłość uskrzydla"Naszyjnik "Miłość uskrzydla"Naszyjnik "Miłość uskrzydla" Obwód 64 cm. Materiały: Sukno, Cekiny, Koraliki. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
  65 zł
 • Komplet "Droga Mleczna"Komplet "Droga Mleczna"Elegancki komplet, naszyjnik z wisiorkiem, kolczyki oraz bransoletka. Nadaje się do na wieczór, do sukienki, do białej, czarnej bluzki. Może być kompletem ślubnym...
  260 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.