PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Białka Tatrzańska

Wiadomości

Ponownie pożar w Białce

Czwartek, 11 marca 2010 r.
Autor: mł. kpt. Marek Szydło - Rzecznik Prasowy PSP w Zakopanem

fot. PSP ZakopaneRównież 9 marca w miejscowości Białka Tatrzańska miał miejsce pożar drewnianego budynku mieszkalno - gospodarczego. Było to już drugie takie zdarzenie w ciągu ostatnich dwóch dni. Dyżurny otrzymał zgłoszenie o godzinie 18:05. Natychmiast na miejsce zadysponowane zostały zastępy JRG PSP Zakopane oraz jednostki OSP powiatu tatrzańskiego. Na miejsce udał się Dowódca JRG PSP Zakopane.


Na miejscu zastano palący się drewniany budynek mieszkalno-gospodarczy. Strażacy natychmiast przystąpili do działań.
W wyniku przeprowadzonego rozpoznania ustalono, że w budynku nie ma zagrożonych osób. Zwierzęta (koń) zostały ewakuowane przez mieszkańców i sąsiadów przed przybyciem pierwszych jednostek. Działania Straży Pożarnych polegały na podaniu 7 prądów wody na palący się budynek. Po opanowaniu pożaru strażacy przystąpili do przeszukiwania pomieszczeń i ewakuacji mienia.
Strażacy pracowali w aparatach powietrznych używając podręcznego sprzętu burzącego, drabin, pił mechanicznych oraz sprzętu oświetleniowego.
W działaniach brało udział 18 zastępów (3 z PSP Zakopane oraz 15 OSP z powiatu tatrzańskiego). Pożar gasiło 75 strażaków.
W wyniku pożaru spaleniu uległo: całkowicie część gospodarcza wraz z znajdującym się wewnątrz sianem oraz dach nas częścią mieszkalną.
Straty oszacowano na 150 tys. zł, natomiast wartość uratowanego mienia to 150 tys. zł.
Należy zaznaczyć, że przedmiotowy budynek palił się już raz 4 lata temu. Podobnie jak poniedziałkowe zdarzenie, pożar zakwalifikowany został do średnich. Łącznie akcja trwała 3 i pół godziny. Po zakończeniu działań miejsce zdarzenia przekazano Policji, która zajmie się ustalaniem przyczyn pożaru.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Spinka góralska VISpinka góralska VIMetalowa, mała spinka góralska w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 5 cm, długość (z przekolacem) 14,5 cm.
    130 zł
  • Naszyjnik "Karmelki"Naszyjnik "Karmelki"Naszyjnik dla dziewczynek ze nieregularnego kwarcu różowego oraz koralików vintage - Lampwork / szklane ozdobne. Obwód 46 cm. 
    50 zł
  • SAGA - Trebunie TutkiSAGA - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Władysław Trebunia-Tutka, Stanisław Trebunia-Tutka , Henryk Trebunia-Tutka...
    25 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.