PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Białka Tatrzańska

Wiadomości

Termy w Białce Tatrzańskiej otwarte i poświęcone

Piątek, 17 czerwca 2011 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-Semberecka15 czerwca swoją dzałalność zainaugurowała kolejna atrakcja turystyczna Podhala - Terma Bania, położona tuż obok białczańskich stoków narciarskich. Obiekt poświęcił ks. kardynał Stanisław Dziwisz, a uroczystego otwarcia dokonał prezes spółki „Park Wodny Bania” Józef Dziubasik, któremu towarzyszyli przedstawiciele lokalnych władz oraz Michał Czajkowski reprezentujący Ministerstwo Sportu i Turystyki.


Terma Bania oferuje swoim gościom termalne kąpiele, ale także rozrywki aquaparkowe, saunę oraz usługi SPA i Wellness. Obiekt podzielony jest na strefy, w których użytkownicy znajdą różnorodne atrakcje. Ciekawa architektura to połączeniami góralskiego folkloru i nowoczesnego designu. Uwagę zwraca także pokryty roślinnością dach oraz położenie z widokiem na panoramę Tatr Wysokich. Powierzchnia obiektu to ponad 8,5 tys. m². Woda termalna o zdrowotnych właściwościach pozyskiwana jest z głębokości 2500 m. Jej pierwotna temperatura wynosi 72 stopnie Celsjusza, a w basenach 32 stopnie. Budowa obiektu pochłonęła 80 milionów złotych.

Ta wyjątkowa inwestycja oparta o krajowy, prywatny kapitał to ogromna szansa dla Białki Tatrzańskiej i wzrostu jej znaczenia na turystycznej mapie Podhala. Termy będą bowiem doskonałym uzupełnieniem istniejącej oferty rekreacyjnej, do tej pory skierowanej głównie do miłośników sportów zimowych.

- Z tym pomysłem nosiłem sie już od dawna. Nie od razu jednak były takie możliwości i pieniądze. W 2005 r. pojawiła się jednak iskierka nadziei, żeby zrobić odwiert i od tego zacząć. Zależało mi, aby woda miała zdrowotne właściwości, a także służyła do ogrania obiektu. Ryzyko było duże, bo nigdy nie ma gwarancji, że tą gorącą wodę uda się znaleźć. Nie było łatwo i na dalszych etapach, ale w końcu się udało – wyjaśniał prezes spółki „Park Wodny Bania” Józef Dziubasik.

Podczas oficjalnego otwarcia prezes Józef Dziubasik dziękował wszystkim, którzy przyczynili się do powstania term – wspólnikom, projektantom i wykonawcom. Przyjmował też gratulacje i życzenia od przybyłych przedstawicieli świata polityki i biznesu. Z okazji otwarcia kompleksu listy gratulacyjne skierowali m.in. marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna i Minister Sportu i Turystyki Adam Giersz. Po części oficjalnej rozpoczęła się część rozrywkowa, czyli koncerty i występy taneczne. Termę odwiedził Szymon Majewski.

Od 16 czerwca Terma otwarła swoje podwoje dla wszystkich amatorów wodnych atrakcji, którzy jeszcze do 21 czerwca mogą skorzystać ze specjalnej promocji. Cena 2,5 godzinnych biletów "open" to tyko 15 złotych.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę IMagnes Folk na lodówkę IMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Obraz olejny Folk IIObraz olejny Folk IIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
    300 zł
  • Saszetka ISaszetka ISaszetka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z brązowej podszewki.   Szerokość ok. 22 cm. Wysokość ok. 18 cm Materiał: Filc...
    50 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.