PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Białka Tatrzańska

Zaproszenia

Henryk Miśkiewicz na Bani z Full Drive

Sobota, 20 sierpnia 2011 r.
Autor: AKS

Henryk Miśkiewicz na Bani z Full DriveHenryk Miśkiewicz to jeden z najbardziej docenionych polskich muzyków jazzowych. W ramach cyklu Kultura na Bani wystąpi z projektem Full Drive – zgrabnie łączącym w swej twórczości elementy jazzu, bluesa i muzyki klasycznej. Znakomity materiał goście białczańskiej sceny poznają już 20 sierpnia.


Henryka Miśkiewicza przedstawiać nikomu nie trzeba. Od początku działalności, konsekwentnie zdobywał uznanie publiczności i krytyków. Liczne nominacje i nagrody, w tym dwukrotnie zdobyta statuetka Fryderyka w kategorii Wokalista i Album Jazzowy Roku, to dowód pozycji, którą Miśkiewicz osiągnął na polskim rynku muzycznym.

Full Drive to projekt wyjątkowy. Skład, w którym prócz mistrza saksofonu znaleźli się Marek Napiórkowski, Robert Kubiszyn i Michał Miśkiewicz proponuje słuchaczom zgrabną mieszankę jazzu, bluesa i muzyki klasycznej. W materiale znaleźć można autorskie kompozycje muzyków, ale także utwory Steviego Wondera czy Ludwiga van Beethovena.

Jak zgodnie twierdzą bywalcy koncertów, materiał prawdziwy urok zyskuje w wersji live, o czym przekonają się również i goście białczańskiej sceny.

- Henryk Miśkiewicz to jedna z najważniejszych gwiazd cyklu Kultura na Bani – mówi Kinga Cierniak z Działu Marketingu Termy Bania – Wkład artysty w polską muzykę nie ulega wątpliwości. W mojej opinii Full Drive to z kolei jeden z najciekawszych projektów w jego długiej i bogatej karierze.

Cykl Kultura na Bani powoli zmierza ku końcowi. Gwiazdą ostatniego tygodnia, będzie grupa Boogie Boys, którą szerokie rzesze publiczności poznały przy okazji telewizyjnego show Must be The Music. Prócz rozgłosu w kraju, zespół zdobył popularność również poza jego granicami. Występując na scenach Europy i USA, podbił serca publiczności niezwykłą energią, płynącą z fuzji boogie-woogie i czarnego bluesa.

- To już niestety ostatnie dwa tygodnie tegorocznej Kultury na Bani. To również jednak dwa naprawdę cenne, muzyczne wydarzenia, na których moim zdaniem warto i trzeba być – podsumowuje Kinga Cierniak.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Obraz olejny Folk IObraz olejny Folk IObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
    350 zł
  • Okładka na zeszyt IVOkładka na zeszyt IVLudowe okładka na zeszyt (A5) z czarnego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23 cm.
    30 zł
  • Bransoletk​a "Porzeczki"Bransoletk​a "Porzeczki"Bransoletka, z koralików z korala fasetowanego, rurek - koral i pastylek - szkło. Plus masa perłowa - zawieszka. Obw 20,5 cm
    70 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.