PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Białka Tatrzańska

Zaproszenia

Boogie Boys na Bani

Sobota, 27 sierpnia 2011 r.
Autor: AKS

Boogie Boys na BaniTo już ostatni wakacyjny weekend z Kulturą na Bani. 27 sierpnia na białczańskiej scenie dla gości cyklu zagrają Boogie Boys, którzy zaskoczą energetyczną mieszanką boogie-woogie i czarnego bluesa.


Formacja Boogie Boys szerokiej, rodzimej publiczności dała się poznać podczas występów w muzycznym, telewizyjnym show Must be The Music. Dochodząc do półfinału zyskała sobie sporą popularność i wielu fanów w całym kraju.

Nowatorskie podejście do starych, znanych przebojów oraz energia artystów, decydują o fantastycznym odbiorze, którym zespół cieszy się również i za granicą.

Występując na scenach Europy i Stanów Zjednoczonych, prócz aprobaty publiczności, muzykom udało się zdobyć przychylne opinie znawców i krytyków.

Tworzący zespół Bartek Szopiński, Michał Cholewiński oraz Szymon Szopiński, od początków twórczości mieli szansę występować z wielkimi sławami bluesa i boogie-woogie. Stylu, wciąż mało popularnego w Polsce, którego zespół jest flagowym przedstawicielem i gorącym propagatorem.

O niezwykłej energii i charyzmie muzyków, przyjdzie się przekonać białczańskiej publiczności już 27 sierpnia, kiedy to swoim koncertem zespół zakończy trwający od dwóch miesięcy, letni cykl Kultura na Bani.

- Zainteresowanie, z jakim spotkała się inicjatywa przerosło nasze oczekiwania – mówi Kinga Cierniak z Działu Marketingu Termy Bania, organizatora imprezy – Co tydzień pod białczańską scenę przybywali ludzie otwarci na nowe artystyczne doznania, z radością przyjmujący kolejnych artystów. W ciągu tych dwóch miesięcy, staraliśmy się ukazać różnorodne artystyczne trendy i odsłony. Często odwołujące się do kultury regionu, zawsze jednak w nietuzinkowym, nowatorskim stylu.

Jak podkreśla Kinga Cierniak, organizatorzy, prócz chęci ukazania różnych możliwości adaptacji lokalnego folkloru, postawili na kulturę mniej popularną, artystycznie cenną i indywidualną.

- Tym bardziej cieszymy się z odbioru przygotowanych wydarzeń. Wiemy, że to co podaliśmy publiczności, nie należy do mainstreamu. Cieszymy się, że mimo to, każda z imprez przyciągała odbiorców otwartych na nowe brzmienia, na prawdziwych twórców, reprezentujących różnorodne muzycznej gałęzie i inspiracji.

Jak można się spodziewać, po tak ciepłym odbiorze białczańskich wydarzeń, Kultura na Bani, nie będzie ostatnim wydarzeniem, organizowanym pod auspicjami Termy Bania.

- Wszyscy osobiście jesteśmy związani z tym miejscem. Z radością obserwujemy jego rozwój i rosnącą rolę w regionie. Mamy nadzieję, że również dzięki naszym działaniom, nieoficjalne miano Podhalańskiej Stolicy Kultury, na stałe przylgnie do tatrzańskiej miejscowości. Z pewnością, dołożymy wszelkich starań, aby tak właśnie się stało.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Obraz olejny Folk IIObraz olejny Folk IIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
    300 zł
  • BALLADA O ŚMIERCI JANOSIKA - Trebunie TutkiBALLADA O ŚMIERCI JANOSIKA - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Krzysztof Trebunia-Tutka, Andrzej Polak, Anna Trebunia-Tutka, Wojciech...
    25 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na płycie DVD...
    35 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.