PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Białka Tatrzańska

Zaproszenia

Boogie Boys na Bani

Sobota, 27 sierpnia 2011 r.
Autor: AKS

Boogie Boys na BaniTo już ostatni wakacyjny weekend z Kulturą na Bani. 27 sierpnia na białczańskiej scenie dla gości cyklu zagrają Boogie Boys, którzy zaskoczą energetyczną mieszanką boogie-woogie i czarnego bluesa.


Formacja Boogie Boys szerokiej, rodzimej publiczności dała się poznać podczas występów w muzycznym, telewizyjnym show Must be The Music. Dochodząc do półfinału zyskała sobie sporą popularność i wielu fanów w całym kraju.

Nowatorskie podejście do starych, znanych przebojów oraz energia artystów, decydują o fantastycznym odbiorze, którym zespół cieszy się również i za granicą.

Występując na scenach Europy i Stanów Zjednoczonych, prócz aprobaty publiczności, muzykom udało się zdobyć przychylne opinie znawców i krytyków.

Tworzący zespół Bartek Szopiński, Michał Cholewiński oraz Szymon Szopiński, od początków twórczości mieli szansę występować z wielkimi sławami bluesa i boogie-woogie. Stylu, wciąż mało popularnego w Polsce, którego zespół jest flagowym przedstawicielem i gorącym propagatorem.

O niezwykłej energii i charyzmie muzyków, przyjdzie się przekonać białczańskiej publiczności już 27 sierpnia, kiedy to swoim koncertem zespół zakończy trwający od dwóch miesięcy, letni cykl Kultura na Bani.

- Zainteresowanie, z jakim spotkała się inicjatywa przerosło nasze oczekiwania – mówi Kinga Cierniak z Działu Marketingu Termy Bania, organizatora imprezy – Co tydzień pod białczańską scenę przybywali ludzie otwarci na nowe artystyczne doznania, z radością przyjmujący kolejnych artystów. W ciągu tych dwóch miesięcy, staraliśmy się ukazać różnorodne artystyczne trendy i odsłony. Często odwołujące się do kultury regionu, zawsze jednak w nietuzinkowym, nowatorskim stylu.

Jak podkreśla Kinga Cierniak, organizatorzy, prócz chęci ukazania różnych możliwości adaptacji lokalnego folkloru, postawili na kulturę mniej popularną, artystycznie cenną i indywidualną.

- Tym bardziej cieszymy się z odbioru przygotowanych wydarzeń. Wiemy, że to co podaliśmy publiczności, nie należy do mainstreamu. Cieszymy się, że mimo to, każda z imprez przyciągała odbiorców otwartych na nowe brzmienia, na prawdziwych twórców, reprezentujących różnorodne muzycznej gałęzie i inspiracji.

Jak można się spodziewać, po tak ciepłym odbiorze białczańskich wydarzeń, Kultura na Bani, nie będzie ostatnim wydarzeniem, organizowanym pod auspicjami Termy Bania.

- Wszyscy osobiście jesteśmy związani z tym miejscem. Z radością obserwujemy jego rozwój i rosnącą rolę w regionie. Mamy nadzieję, że również dzięki naszym działaniom, nieoficjalne miano Podhalańskiej Stolicy Kultury, na stałe przylgnie do tatrzańskiej miejscowości. Z pewnością, dołożymy wszelkich starań, aby tak właśnie się stało.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Sakiewka IISakiewka IISakiewka filcowa z naszytym ludowym motywem. Zamykana na rzep.   Szerokość ok. 11 cm Wysokość ok. 17 cm Długość ze sznurkiem ok. 58 cm Materiał: Filc Kolor: Kremowy
    40 zł
  • Torebka filcowa XIITorebka filcowa XIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z różowej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok. 35...
    160 zł
  • SAGA - Trebunie TutkiSAGA - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Władysław Trebunia-Tutka, Stanisław Trebunia-Tutka , Henryk Trebunia-Tutka...
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.