PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Białka Tatrzaska

Kultura

Tytuł Harnasia Roku dla Łukasza Stramy

Niedziela, 12 sierpnia 2018 r.
Autor: Piotr Korczak

Tytuł Harnasia Roku dla Łukasza StramyW czasie Fesny Białczańskiego wszyscy nie górale mogą ubiegać się o zaszczytne tytuły w „Wyborach Cepra i Ceperki Roku”, a górale o tytuł „Harnasia Roku”. Impreza zorganizowana została na terenie Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska w Białce Tatrzańskiej. Atrakcyjny program - występy profesjonalnych artystów i zespołów gwarantowały dobrą zabawę w sezonie wakacyjnym.


Kandydaci na Harnasia Roku musieli wykonać szereg zadań, m.in. próbę siły i sprytu oraz próbę ciupagi. Innymi konkurencjami są: śpiew pytacki, znajomość topografii Tatr i Podhala, a także jazda konna. Ceper Roku musiał wykazać się umiejętnością perfekcyjnego cięcia i rąbania drewna, a  Ceperka Roku – musi świetnie sznurować góralski gorset. Trzeba też zdać egzamin ze znajomości zwrotów gwarowych. Ceper i Ceperka oraz Harnaś Roku nosić będą te zaszczytne tytuły aż do kolejnych wyborów.

Harnasiem Roku 2018 został Łukasz Strama z Zakopanego.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Zbójnickie czakoZbójnickie czakoZbójnickie czako wykonane z sukna w kolorze brązowym z sztywną wkładką skórzaną. Czako posiada orle pióro z zdobioną metalową okuwką z mosiądzu. Z guzem zdobionym rozetą...
    950 zł
  • Naszyjnik "Kolorowe pastylki"Naszyjnik "Kolorowe pastylki"Naszyjnik z kolorowych howlitów / pastylki /  oraz szklanych kwiatków i przekładek. Obwód 50,5 cm
    65 zł
  • Aniołek średni IIIAniołek średni IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.