PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Brzuśnik

Kultura

Andrzej Gąsienica Makowski na Żywiecczyźnie

Czwartek, 29 października 2009 r.
Autor: Marek Jurasz

fot. Marek Jurasz25 października 2009 r w Budynku Wielofunkcyjnym w Brzuśniku odbyło się spotkanie autorskie Andrzeja Gąsienicy Makowskiego, Starosty Tatrzańskiego pt. “Na pyrci zywobycio”.


Autor przed licznie zgromadzoną publicznością czytał swoje wiersze ze swojego ostatniego tomiku. Była to też okazja do rozmów i wspomnień z życia autora. Postać Andrzeja Gąsienicy Makowskiego przybliżyli na wstępie spotkania Ks. Prałat Władysław Zązel z Kamesznicy – Kapelan Związku Podhalan i Władysław Motyka V-ce Prezes Związku Podhalan w Polsce. Na spotkaniu pojawiło się wielu wspaniałych gości. Byli samorządowcy, dyrektorzy szkół, bibliotekarze, członkowie Oddziału Górali Żywieckich ZP, Kustosz Sanktuarium w Rajczy – Fronciszek Warzecha, Proboszcz parafii cisieckiej Ks. Władysław Nowobilski i wielu innych. Autorowi towarzyszyła muzyka Beskidu Żywieckiego grana przez młodszą Kapelę “Grojcowian”.
Spotkanie w Brzuśniku było też okazją do spotkania z autorem wydanej przez Gminne Centrum Kultury, Promocji, Turystyki książki “Zabytkowe kaplice, kapliczki i figury przydrożne we wsiach gminy Radziechowy-Wieprz” Przemysławem Dyrlagą oraz promocji wydanej przez SSK “Grojcowianie” książki “Ubiory naszych przodków w fotografii Karola Suchanka”. Po spotkaniu na pyszny poczęstunek zaprosiły wszystkich gości panie z KGW w Brzuśniku. Była to też wspaniała okazja do rozmów i wspomnień.
Organizatorami spotkania w Brzuśniku byli: Gminne Centrum Kultury, Promocji, Turystyki Radziechowy-Wieprz, Oddział Górali Żywieckich Związku Podhalan, Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne “Grojcowianie” z Wieprza i Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich “Brzuśnik” z Brzuśnika.

Więcej zdjęć ze spotkania w Brzuśniku:
 http://picasaweb.google.pl/marekjurasz6/AndrzejGasienicaMakowskiSpotkanieAutorskieWBrzusniku2009R

Zobacz w naszym sklepie:
  • Portfel IIPortfel IIPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z brązowej podszewki.   Szerokość ok. 13 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor: Brązowy...
    35 zł
  • Grafika Folk w ramce XGrafika Folk w ramce XGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • 9 SIYŁ - „NOWYJ WIESNY PRZYSEŁ CAS” - album dwupłytowy9 SIYŁ - „NOWYJ WIESNY PRZYSEŁ CAS” - album dwupłytowy„NOWYJ WIESNY PRZYSEŁ CAS” to drugi album zespołu składający się również z dwóch płyt. Pierwsza płyta to tradycyjne melodie podhalańskie. Na drugiej płycie prezentujemy...
    32 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.