PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
  Listopad 2012 123456789101112131415161718192021222324252627282930  

Budziejowice

Rozmaitości

Prywatne Technikum Hotelarskie na targach „Gastrofest”

Piątek, 16 listopada 2012 r.
Autor: Bernadetta Zatłoka

fot. Archiwum SzkołyJuż po raz kolejny uczniowie Prywatnego Technikum Hotelarskiego w Zakopanem brali udział w targach gastronomicznych „Gastrofest” w Czeskich Budziejowicach. W trakcie trwania targów realizowany był międzynarodowy projekt pod nazwą „Wyszehradzkie gotowanie – uczymy się wspólnie gotować”. Biorące w nim udział szkoły z tzw. „Grupy Wyszehradzkiej”, czyli Czech, Węgier, Słowacji i Polski, prezentowały kulinarne atrakcje krajów z których pochodzą, a uczestnicy uczyli się nawzajem gotować.


W tym roku szkołę, a zarazem nasz kraj reprezentowali: Adelina Grela, Anna Żołnierczyk i Andrzej Krzeptowski. Nasi uczniowie uczyli Czechów, Węgrów i Słowaków jak przygotowuje się łazanki i żurek z białą kiełbasą. Od swoich kolegów i koleżanek natomiast dowiedzieli się jak gotować słowackie bačove guličky (pasterskie kulki), czeskie lĭvance se švestkovými povidly (placki drożdżowe z cynamonem i powidłem śliwkowym) oraz węgierski bogracz.

W trakcie trwających trzy dni targów (8-10.11.2012) można było obejrzeć niezliczoną ilość pokazów i prezentacji dotyczących zarówno gastronomii jak i turystyki oraz degustować potrawy z całego świata, między innymi mięso krokodyla czy antylopy.

Wspólne gotowanie na długo zostanie w pamięci wszystkich uczestników targów. A już za rok kolejna 16 edycja Festiwalu „Gastrofest” w Czeskich Budziejowicach.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Podkładki korkowe FolkPodkładki korkowe FolkPodkładki korkowe pod kubki z autorskim wzorem w stylu folk, zainspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Czarno - biały design z pewnością...
    25 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IIIMagnes Folk na lodówkę IIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • SAGA - Trebunie TutkiSAGA - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Władysław Trebunia-Tutka, Stanisław Trebunia-Tutka , Henryk Trebunia-Tutka...
    25 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.