PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
  Listopad 2012 123456789101112131415161718192021222324252627282930  

Budziejowice

Rozmaitości

Prywatne Technikum Hotelarskie na targach „Gastrofest”

Piątek, 16 listopada 2012 r.
Autor: Bernadetta Zatłoka

fot. Archiwum SzkołyJuż po raz kolejny uczniowie Prywatnego Technikum Hotelarskiego w Zakopanem brali udział w targach gastronomicznych „Gastrofest” w Czeskich Budziejowicach. W trakcie trwania targów realizowany był międzynarodowy projekt pod nazwą „Wyszehradzkie gotowanie – uczymy się wspólnie gotować”. Biorące w nim udział szkoły z tzw. „Grupy Wyszehradzkiej”, czyli Czech, Węgier, Słowacji i Polski, prezentowały kulinarne atrakcje krajów z których pochodzą, a uczestnicy uczyli się nawzajem gotować.


W tym roku szkołę, a zarazem nasz kraj reprezentowali: Adelina Grela, Anna Żołnierczyk i Andrzej Krzeptowski. Nasi uczniowie uczyli Czechów, Węgrów i Słowaków jak przygotowuje się łazanki i żurek z białą kiełbasą. Od swoich kolegów i koleżanek natomiast dowiedzieli się jak gotować słowackie bačove guličky (pasterskie kulki), czeskie lĭvance se švestkovými povidly (placki drożdżowe z cynamonem i powidłem śliwkowym) oraz węgierski bogracz.

W trakcie trwających trzy dni targów (8-10.11.2012) można było obejrzeć niezliczoną ilość pokazów i prezentacji dotyczących zarówno gastronomii jak i turystyki oraz degustować potrawy z całego świata, między innymi mięso krokodyla czy antylopy.

Wspólne gotowanie na długo zostanie w pamięci wszystkich uczestników targów. A już za rok kolejna 16 edycja Festiwalu „Gastrofest” w Czeskich Budziejowicach.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Zbójnickie czakoZbójnickie czakoZbójnickie czako wykonane z sukna w kolorze brązowym z sztywną wkładką skórzaną. Czako posiada orle pióro z zdobioną metalową okuwką z mosiądzu. Z guzem zdobionym rozetą...
    950 zł
  • Ludowe etui na tablet VILudowe etui na tablet VILudowe etui z ciemno-szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Wisior "Kula Jadeitu"Wisior "Kula Jadeitu"Wisior z dużą /średn. 2,5 cm./ i stosunkowo ciężką, z grawerowaną we wzór, kulą jadeitu. Resztę stanowią oponki amazonitu /mniejsze, przeźroczyste/ , oponki jaspisu...
    100 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.