Bukowina Tatrzańska
Kultura
Ostatni "Skąpiec" w tym sezonie...
Autor: AKS
W dniu 17 marca w Bukowiańskim Centrum Kultury "Dom Ludowy" wystawiona została po raz ostatni w sezonie zimowym sztuka "Skąpiec". Odbyło się podsumowanie dotychczasowej pracy teatru. Na sztuce aktorzy gościli Magdalenę Zawadzką oraz Stanisława Jaskułę.
Przypomnijmy, że premiera sztuki teatralnej "Skąpiec" odbyła się 20 stycznia w bukowiańskim Domu Ludowym. Wystawienia kolejnej już sztuki Moliera w wersji góralskieja z dużym powodzeniem podjęli się aktorzy z Amatorskiego Zespołu Teatralnego im. Józefa Pitoraka.
W sztuce "Skapiec" udział wzięli: Katarzyna Bieniek, Stanisław Cikowski, Bartłomiej Koszarek, Maria Kuchta, Jan Kuruc, Andrzej Łapka, Bogusław Łapka, Stanisław Łukaszczyk-Kołoc, Andrzej Pietras, Maria Rozmus, Janusz Stachoń, Joanna Stachura, Jacek Wilczek, Paweł Wilczek, inspicjent - Elżbieta Chowaniec.
- Spinka góralska VI
Metalowa, mała spinka góralska w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 5 cm, długość (z przekolacem) 14,5 cm. 240 zł - „Skąpiec”
Płyta DVD zawiera spektakl „Skąpiec” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 23 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...40 zł - BALLADA O ŚMIERCI JANOSIKA - Trebunie Tutki
Tradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują: Krzysztof Trebunia-Tutka, Andrzej Polak, Anna Trebunia-Tutka, Wojciech...40 zł



