Bukowina Tatrzańska
Kultura
Patronat medialny WATRA
Sabałowe Bajania rozpoczęte
Autor: Anna Karpiel-Semberecka
Uroczysty przejazd kapel, zespołów regionalnych i zaproszonych gości zaprzęgami konnymi przez Bukowinę Tatrzańską do Domu Ludowego rozpoczął w środę kolejną edycję Sabałowych Bajań.
Na scenie plenerowej przed Domem Ludowym oficjalnego otwarcia 46. Sabałowych Bajań dokonali starosta tatrzański Andrzej Skupień, wójt Bukowiny Tatrzańskiej Stanisław Łukaszczyk oraz dyrektor Bukowiańskiego Centrum Kultury Bartłomiej Koszarek. Tradycyjnie w tej uroczystości udział wzięła delacja z zaprzyjaźnionego Kórnika.
Jako pierwsze wystąpiły zespoły Z Bukowiny Tatrzańskiej „Orlęta” i „Małe Orlęta”, następnie prezentowały się poszczególne kapele biorące udział w festiwalu.
Festiwal ma charakter konkursu, w którym rywalizują gawędziarze, instrumentaliści, śpiewacy, drużbowie i starości weselni. Nie brakuje także innych atrakcji, koncertów, posiadów oraz cieszącego się dużym zainteresowaniem kiermaszu sztuki ludowej. Dobra zabawa potrwa aż do niedzieli. Zapraszamy w tym czasie do Bukowiny Tatrzańskiej!
- Gwiozdkowo Opowiostka - Hanka Rybka
Zespół wykonuje kolędy polskie oraz pastorałki pochodzące z Podhala i nie tylko. Prezentowany program jest oparty na płycie zatytułowanej "Gwiozdkowo Opowiastka"...
40 zł - Muzycko piknie gros... - Kapela Zokopiany
Tradycyjna muzyka góralska w wykonaniu kapeli Zakopiany. Na płycie CD AUDIO występują: Jan Karpiel Bułecka, Stanisław Michałczak, Henryk Krzeptowski, Józef Chyc, Zofia...
40 zł - Flakon szklany IV
Okrągły falkon szklany z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 13,5 cm, średnica 18 cm (średnica podstawy 13,5 cm)
130 zł
- Sabałowe Bajania - przejazd i oficjalne otwarcieAutor zdjęć: Anna Karpiel-Sembereckaobejrzyj galerię
Liczba zdjęć: 147 - Sabałowe Bajania - występy zespołów i kapelAutor zdjęć: Anna Karpiel-Sembereckaobejrzyj galerię
Liczba zdjęć: 135
- Sabałowa Noc
- Sabałowe Bajania zakończone
- 46. Sabałowe Bajania
- 46. Sabałowe Bajania
- Zapraszamy na Festiwal Folkloru Polskiego 46. Sabałowe Bajania