PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Maj 2022 12345678910111213141516171819202122232425262728293031  

Bukowina Tatrzańska

Kultura

36. Przegląd Gminnych Zespołów Regionalnych „Małe Bajania”

Środa, 4 maja 2022 r.
Autor: Dom Ludowy w Bukowinie Tatrzańskiej

36. Przegląd Gminnych Zespołów Regionalnych „Małe Bajania”W niedzielę 1 maja w Bukowiańskim Centrum Kultury „Dom Ludowy” odbył się 36. Przegląd Gminnych Zespołów Regionalnych „Małe Bajania” . Przez cały dzień w Domu Ludowym słychać było radosny gwar dzieci i młodzieży przeplatający się z muzyką i śpiewem. Zarówno programy przygotowane przez zespoły, jak i indywidualne prezentacje spotkały się z oklaskami licznie zgormadzonej publiczności. Komisja w składzie dr Dorota Majerczyk – etnomuzykolog, mgr Agnieszka Gąsienica-Giewont – etnolog oraz mgr Benedykt Kafel – etnograf oceniła 15 instrumentalistów, 3 muzyki, 16 śpiewaków solistów, 4 duety śpiewacze, 13 grup śpiewaczych i 9 programów zaprezentowanych przez zespoły regionalne z Podhala i Spisza.


Do udziału w Festiwalu Folkloru Polskiego 56. „Sabałowych Bajaniach” w Bukowinie Tatrzańskiej jury wytypowało laureatów pierwszych miejsc z III i IV kategorii wiekowej poszczególnych konkursów.

Szczegółowy protokół dostępny jest na stronie Centrum pod linkiem: https://domludowy.pl/aktualnosci/co-slychac-w-domu-ludowym/934.html

Organizatorzy dziękują Gminnej Komisji ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, z której środków ufundowane zostały Nagrody Wójta Gminy Bukowina Tatrzańska Pana Andrzeja Pietrzyka, a także sponsorom: Państwu Zofii i Romanowi Burkatom – Cukiernia BURKATY w Białce Tatrzańskiej, Termom BUKOVINA, Pani Marii Kuchcie Sołtys Wsi Bukowina Tatrzańska, Panu Andrzejowi Skupniowi – Zakopiańskie Centrum Hurtu Spożywczego „Brutal” w Zakopanem oraz Producentowi naturalnej wody mineralnej RODOWITA z Roztocza.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Ludowe etui na telefon IILudowe etui na telefon IILudowe etui z szarego filcu, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. telefonu komórkowego. Wymiary: szerokość 9 cm, długość 14,5 cm
    25 zł
  • Ludowe etui na tablet VIILudowe etui na tablet VIILudowe etui z ciemno-szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IVMagnes Folk na lodówkę IVMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.