Bukowina Tatrzańska
Kultura
58. Sabałowe Bajania przeszły do historii
Autor: Alicja Wierzbanowska
58. Festiwal Folkloru Polskiego „Sabałowe Bajania” to wydarzenie, w którym wzięło udział ponad 250 uczestników konkursu, 62 twórców ludowych, 62 uczestników zawodów strzeleckich, ponad siedemdziesiąt koni, w tym dwadzieścia konnych zaprzęgów. To atmosfera wypełniona radością mającą swoje źródło w kulturze ludowej i kontaktach międzyludzkich. Zarówno wydarzenia towarzyszące jak i wieczorne koncerty cieszyły się dużą popularnością.
Ostatni dzień 58. Sabałowych Bajań to wycieczka terenowa Śladami Sabały, Festiwalowa Msza Święta, barwny, wypełniony muzyką i śpiewem korowód, występy zespołów regionalnych, w tym zespołu – gościa specjalnego z Chorwacji i ta chwila, na którą czekali wszyscy uczestnicy przesłuchań konkursowych, czyli oficjalne ogłoszenie wyników.
W tym dniu Andrzej Budz z Dębna otrzymał odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” – polskie odznaczenie ministerialne przyznawane osobom wyróżniającym się w tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie kultury.
- Zbójnickie czako
Zbójnickie czako wykonane z sukna w kolorze brązowym z sztywną wkładką skórzaną. Czako posiada orle pióro z zdobioną metalową okuwką z mosiądzu. Z guzem zdobionym rozetą...
950 zł - Wisiorek "Ogródek 4"
Wisiorek, z sukna, tkaniny i cekin. Średnica zawieszki 6,5 cm. Obw. 70 cm.
30 zł - Bransoletka Purpurosa
Bransoletka Purpurosa Obw. - 19 cm. Materiały: Jadeit, Marmur (kula), Piryt, Onyks, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
65 zł