PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Styczeń 2012 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Bukowina Tatrzańska

Rozmaitości

Alleluja i… na motor, czyli Bukovina Moto Tour

Środa, 25 stycznia 2012 r.
Autor: AKS

Alleluja i… na motor, czyli Bukovina Moto TourNietypowy sposób pielgrzymowania znaleźli dwaj motocyklowi pasjonaci: dziennikarz Adrian Gładecki i jego towarzysz Stanisław Para. Zamierzają oni przemierzyć aż 10 tysięcy kilometrów na motorach, aby odwiedzić święte miejsca, takie jak Fatima (Portugalia), Santiago de Compostela (Hiszpania), Lourdes (Francja) i Mariazell (Austria).


Już w maju 2012 wystartuje Bukovina Moto Tour – pielgrzymka motorowa do najważniejszych w Europie miejsc świętych. Motocykliści zamierzają wyruszyć spod kompleksu BUKOVINA Terma Hotel Spa, który to jest sponsorem wyprawy. Dziennie będą pokonywać ponad 300 kilometrów, między innymi przez Dolomity, Pireneje, Sierra Nevada, Góry Kantabryjskie oraz Alpy. Udadzą się do Villach w Austrii, następnie do Cortina d’Ampezzo, zobaczą też Cannes, Andorę, Barcelonę i Alicante. Pojadą także na Gibraltar, skąd wyruszą do Fatimy, Santiago de Compostela, Lourdes, Grenoble i Chamonix. W ich planie znajdują się ponadto takie miejscowości, jak Aosta we Włoszech, Lugano, St. Moritz, Bolzano i Insbruck. Podróż zakończy się w Bukowinie Tatrzańskiej.

- Kto raz wsiadł na motor, ten wie, jak to jest czuć podróż całym sobą, każdy zakręt, powietrze, zapach. To jest prawdziwa radość. – odpowiada Stanisław, którego przygoda z motorem trwa już ponad 30 lat. Z kolei Adrian zaraził się pasją dopiero 2 lata temu. Podróż po Europie nie będzie jednak ich pierwszą wspólna wyprawą. W ubiegłym roku motocyklową pielgrzymką do Rzymu uczcili uroczystości beatyfikacyjne papieża Jana Pawła II.

Motocykliści mają nadzieję wrócić bogatsi duchowo i pełni niezapomnianych wrażeń. Najwięcej emocji wzbudza w nich perspektywa jazdy przez Alpy, gdzie będą się przemieszczać na wysokości 2 tysięcy metrów. Cieszą się również, że odwiedzając Gibraltar, znajdą się prawie w Afryce i zobaczą Ocean. Dla pielgrzymów ważne jest także to, że będą mogli się zmierzyć z własnymi słabościami, poznać lepiej samych siebie. Wiedzą, że podczas pielgrzymki może pojawić się wiele momentów zwątpienia, ale kluczowym czynnikiem i tak pozostaje pogoda. To szczególnie istotne w Alpach, gdzie zalegający śnieg mógłby pokrzyżować plany wyprawy.

Relacje z podróży będzie można śledzić na bieżąco na Facebooku na profilu Bukovina Moto Tour. Podróżnicy zapowiadają, że będą zamieszczać informacje każdego dnia. Raz w tygodniu pojawiać będzie się też relacja wraz ze zdjęciami w „Tygodniku Podhalańskim”.

Więcej informacji na www.bukovinamototour.pl oraz na portalu Facebook: http://www.facebook.com/bukovinamototour

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę XMagnes Folk na lodówkę XMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Aniołek duży IAniołek duży IAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.