PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Czerwiec 2014 123456789101112131415161718192021222324252627282930  

Bukowina Tatrzańska

Rozmaitości

Rajd Dzieci i Młodzieży "Powitanie Lata"

Piątek, 27 czerwca 2014 r.
Autor: Alicja Wierzbanowska

Rajd Dzieci i Młodzieży "Powitanie Lata"Słońce i błękit nieba towarzyszyły tegorocznemu Rajdowi Dzieci i Młodzieży „Powitanie lata”. Wszyscy uczestnicy – a było ich prawie 240, spotkali się na Kaniówce w Białce Tatrzańskiej przy dolnej stacji wyciągu narciarskiego „U Dziubasów”. Po powitaniu i wskazówkach organizacyjnych na trasę ruszyły pierwsze grupy. Każda starsza grupa do pokonania miała trasę na dystansie 9,7 km. Grupy młodsze do pokonania miały trasę o 2 km krótszą. Drużyny oczekujące na start mogły korzystać ze strzelania do tarczy z broni pneumatycznej ASG, rzucać granatami, a także pomalować twarze. Pomocą i obsługą tego zadania zajmowała się młodzież z Prywatnego LO z Nowego Targu (Szkoła Kadetów).


Wiele zadań, które czekały na zawodników: zbieranie wersetów wiersza, wyjazd samochodami terenowymi, zjazd na Monster Rollerach, rzut podkową, skoki w workach, rzut piłką, strzelanie z łuku, procy i paint ball, urozmaicało i dodawało dreszczyku emocji podczas marszu z Białki Tatrzańskiej, przez Brzegi do Bukowiny Tatrzańskiej. Na mecie przy Domu Ludowym czekał ciepły posiłek, zawody na deskorolce oraz ścianka wspinaczkowa. Pokaz trików na deskorolce w wykonaniu Lukasa Danka z Czech poprzedził wielki finał, podczas którego drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, zaś najlepsi wspaniałe nagrody. W kategorii młodszej (kl. I – V) na podium stanęły następujące grupy: „Orły” z Ostrowska - miejsce I, „Czarnogórskie Orły” z Czarnej Góry - miejsce II i „Szalone Dzieciaki” z Bukowina Tatrzańska miejsce III. Pośród starszych (kl. VI – kl. III gimnazjum) najszybsze były „Niemieckie Króliki”, „Króliki” oraz „Farmerzy” z Bukowiny Tatrzańskiej. Gratulujemy!

Organizatorzy: Grupy Inicjatyw Lokalnych „GIL”, Bukowiańskie Centrum Kultury „Dom Ludowy”, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Bukowiny Tatrzańskiej oraz Bukowiański Oddział Związku Podhalan, składają szczególne podziękowania Partnerom i Sponsorom Rajdu, dzięki którym „Powitanie lata” mogło obfitować w tak wiele atrakcji. Oto oni: Roman Haładyna  RH Sport, Bukowina 4x4, Mariusz Koszarek Góral Event, Marcin Salach, Ochotnicza Straż Pożarna w Bukowinie Tatrzańskiej, Tatrzański Bank Spółdzielczy w Bukowinie Tatrzańskiej, GS w Bukowinie Tatrzańskiej, Stanisław Stasik „Delikatesy na Klinie”, Zofia i Bronisław Rzadkosz Ośrodek Wypoczynkowy „Stasinda” oraz Bukovina Terma Hotel Spa, Kawiarnia „PARKOWA” Grażyna Furczoń Nowy Targ, Prywatne LO w Nowym Targu.

Do zobaczenia na trasie znów za rok!

Zobacz w naszym sklepie:
  • Portfel IIPortfel IIPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z brązowej podszewki.   Szerokość ok. 13 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor: Brązowy...
    35 zł
  • Ludowe etui na tablet IILudowe etui na tablet IILudowe etui z czarnego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na płycie DVD...
    35 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.