PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Czerwiec 2014 123456789101112131415161718192021222324252627282930  

Bukowina Tatrzańska

Rozmaitości

Rajd Dzieci i Młodzieży "Powitanie Lata"

Piątek, 27 czerwca 2014 r.
Autor: Alicja Wierzbanowska

Rajd Dzieci i Młodzieży "Powitanie Lata"Słońce i błękit nieba towarzyszyły tegorocznemu Rajdowi Dzieci i Młodzieży „Powitanie lata”. Wszyscy uczestnicy – a było ich prawie 240, spotkali się na Kaniówce w Białce Tatrzańskiej przy dolnej stacji wyciągu narciarskiego „U Dziubasów”. Po powitaniu i wskazówkach organizacyjnych na trasę ruszyły pierwsze grupy. Każda starsza grupa do pokonania miała trasę na dystansie 9,7 km. Grupy młodsze do pokonania miały trasę o 2 km krótszą. Drużyny oczekujące na start mogły korzystać ze strzelania do tarczy z broni pneumatycznej ASG, rzucać granatami, a także pomalować twarze. Pomocą i obsługą tego zadania zajmowała się młodzież z Prywatnego LO z Nowego Targu (Szkoła Kadetów).


Wiele zadań, które czekały na zawodników: zbieranie wersetów wiersza, wyjazd samochodami terenowymi, zjazd na Monster Rollerach, rzut podkową, skoki w workach, rzut piłką, strzelanie z łuku, procy i paint ball, urozmaicało i dodawało dreszczyku emocji podczas marszu z Białki Tatrzańskiej, przez Brzegi do Bukowiny Tatrzańskiej. Na mecie przy Domu Ludowym czekał ciepły posiłek, zawody na deskorolce oraz ścianka wspinaczkowa. Pokaz trików na deskorolce w wykonaniu Lukasa Danka z Czech poprzedził wielki finał, podczas którego drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, zaś najlepsi wspaniałe nagrody. W kategorii młodszej (kl. I – V) na podium stanęły następujące grupy: „Orły” z Ostrowska - miejsce I, „Czarnogórskie Orły” z Czarnej Góry - miejsce II i „Szalone Dzieciaki” z Bukowina Tatrzańska miejsce III. Pośród starszych (kl. VI – kl. III gimnazjum) najszybsze były „Niemieckie Króliki”, „Króliki” oraz „Farmerzy” z Bukowiny Tatrzańskiej. Gratulujemy!

Organizatorzy: Grupy Inicjatyw Lokalnych „GIL”, Bukowiańskie Centrum Kultury „Dom Ludowy”, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Bukowiny Tatrzańskiej oraz Bukowiański Oddział Związku Podhalan, składają szczególne podziękowania Partnerom i Sponsorom Rajdu, dzięki którym „Powitanie lata” mogło obfitować w tak wiele atrakcji. Oto oni: Roman Haładyna  RH Sport, Bukowina 4x4, Mariusz Koszarek Góral Event, Marcin Salach, Ochotnicza Straż Pożarna w Bukowinie Tatrzańskiej, Tatrzański Bank Spółdzielczy w Bukowinie Tatrzańskiej, GS w Bukowinie Tatrzańskiej, Stanisław Stasik „Delikatesy na Klinie”, Zofia i Bronisław Rzadkosz Ośrodek Wypoczynkowy „Stasinda” oraz Bukovina Terma Hotel Spa, Kawiarnia „PARKOWA” Grażyna Furczoń Nowy Targ, Prywatne LO w Nowym Targu.

Do zobaczenia na trasie znów za rok!

Zobacz w naszym sklepie:
  • Saszetka ISaszetka ISaszetka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z brązowej podszewki.   Szerokość ok. 22 cm. Wysokość ok. 18 cm Materiał: Filc...
    50 zł
  • Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale" Obwód - 44 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
    95 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IIIMagnes Folk na lodówkę IIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.