PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Styczeń 2014 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Bukowina Tatrzańska

Sport

Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2022

Poniedziałek, 20 stycznia 2014 r.
Autor: Julita Drozd

Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2022Stolica Małopolski, razem ze słowackimi partnerami, stara się o organizację Zimowych Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w 2022 roku. Jedna z największych imprez sportowych na świecie to znakomita szansa na promocję całego regionu, a także dynamiczny rozwój turystyki i biznesu na Podhalu. Organizacja Igrzysk w Polsce i na Słowacji była tematem wspólnej konferencji przedstawicieli władz polskich oraz słowackich, która odbyła się 19 stycznia w BUKOVINA Terma Hotel SPA.


Na miejsce spotkania wybrano BUKOVINA Terma Hotel SPA, ponieważ kompleks od początku swojego istnienia jest bardzo zaangażowany w promocję Podhala. Ponadto, wspiera wiele inicjatyw sportowych, m.in. największą polską imprezę – Tour de Pologne, a teraz także organizację Igrzysk Olimpijskich.

W spotkaniu z mediami, zorganizowanym z inicjatywy Pana Posła Ireneusza Rasia, Przewodniczącego Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Sejmu RP oraz Andrzeja Kraśnickiego, Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, wzięli udział przedstawiciele Komisji Edukacji, Nauki, Młodzieży i Sportu Rady Narodowej Republiki Słowacji, a także Przedstawiciele Słowackiego Komitetu Olimpijskiego. Prelegenci przedstawili m.in. plany dotyczące rozwoju turystyki na pograniczu polsko-słowackim, a także promocji obu krajów w związku ze staraniami o organizację ZIO 2022. Spotkanie to jest jednym z punktów programu kilkudniowego pobytu delegacji słowackiej w Polsce.

W ramach wizyty, która miała miejsce w dniach 17-19 stycznia 2013, odbyło się także spotkanie z władzami województwa małopolskiego. Zarówno z nimi, jak i w krakowskim Magistracie prowadzono rozmowy na temat organizacji Igrzysk czy wspólnej promocji sportu. Przedstawiciele władz słowackich odwiedzili także Nowy Targ oraz Zakopane, gdzie obserwowali m.in. przygotowania oraz sam konkurs indywidualny skoków narciarskich organizowany w Ramach Pucharu Świata.
„Starania o Zimowe Igrzyska Olimpijskie wiążą się nie tylko z możliwością organizacji jednej z największych imprez sportowych w skali globalnej, ale też z długoterminowymi korzyściami dla regionu. Środki przeznaczone na inwestycje, w tym na infrastrukturę komunikacyjną i budowę nowoczesnej bazy treningowej, pomogą w rozwoju Małopolski, w tym Podhala, a także zapewnią większy komfort polskim zawodnikom, uprawiającym sporty zimowe. Nowoczesna infrastruktura będzie także silnym bodźcem do rozwoju zaplecza turystycznego na Podhalu, a w rezultacie wzrostu przedsiębiorczości w regionie” – mówi Ireneusz Raś, Przewodniczący Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

Według badania przeprowadzonego przez TNS Polska dla Urzędu Miasta Krakowa zdecydowana większość Polaków ma pozytywne nastawienie w stosunku do prężnych działań stolicy Małopolski . Pomysł organizacji Igrzysk popiera ponad 81% Polaków. Wielu ankietowanych dostrzega także szanse, jakie mogą się wiązać z organizacją Igrzysk. Najwięcej, bo aż 80% Polaków wskazało na wzrost: atrakcyjności turystycznej, poprawy jakości i dostępności infrastruktury sportowej oraz rozwoju infrastruktury drogowej. Co więcej, większość ankietowanych twierdzi, że na organizacji ZIO 2022 skorzystają głównie podmioty biznesowe, w tym lokalni przedsiębiorcy. Pomoże ona wypromować Podhale na arenie międzynarodowej, dzięki czemu w polskie Tatry powinno w przyszłości przyjeżdżać więcej turystów z zagranicy. Zyskają na tym podhalańscy przedsiębiorcy, utrzymujący się z ruchu turystycznego, jak i sami mieszkańcy regionu, dla których może powstać więcej miejsc pracy.
„Organizacja Zimowych Igrzysk Olimpijskich to ogromna szansa promocji Podhala na szeroką skalę. Region zyska dzięki inwestycjom, które w kolejnych latach powinny procentować wzmożonym ruchem turystycznym. To bardzo dobra wiadomość zarówno dla przedsiębiorców, którzy planują lub rozwijają swoje firmy w regionie, jak i samych mieszkańców pragnących krzewić góralską kulturę i tradycję” – mówi Edward Kuchta, Prezes Fundacji BUKOVINA.

Fundacja BUKOVINA oraz Bukowiańskie Towarzystwo Geotermalne, właściciel marki BUKOVINA Terma Hotel SPA, intensywnie wspierają promocję sportu i turystyki, a także angażują się w inicjatywy lokalne oraz popularyzowanie kultury Podhala. Jednym z działań jest współpraca z Lang Teamem, organizatorem największej imprezy sportowej w Polsce – Tour de Pologne. W 2013 roku etap królewski kolarskiego wyścigu nosił nazwę BUKOVINA Terma Hotel Spa - Bukowina Tatrzańska.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa IITorebka filcowa IITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki z kieszenią boczną i smyczą. UWAGA -...
    160 zł
  • Obraz olejny Folk IIObraz olejny Folk IIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
    300 zł
  • Aniołek duży IIIAniołek duży IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.