PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Marzec 2014 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Bukowina Tatrzańska

Sport

BUKOVINA - Tour de Pologne

Czwartek, 20 marca 2014 r.
Autor: Julita Drozd

BUKOVINA - Tour de Pologne18 marca w kompleksie BUKOVINA Terma Hotel SPA podpisano umowę na organizację startu i mety „królewskiego etapu” 71. Tour de Pologne UCI Word Tour w Bukowinie Tatrzańskiej. Czołówka światowego kolarstwa wyruszy spod kompleksu, by zmierzyć się z malowniczą, ale także bardzo wymagającą trasą. Przejazd w ramach VI etapu będzie miał miejsce 8 sierpnia. Już po raz czwarty ekskluzywny kompleks został partnerem największego wyścigu kolarskiego w Polsce.


Etap BUKOVINA Terma Hotel SPA – Bukowina Tatrzańska, nazywany również „królewskim”, rozpocznie się i zakończy w Bukowinie Tatrzańskiej. Umowę na organizację przedsięwzięcia podpisali: Piotr Kuchta, Prezes Zarządu Bukowiańskiego Towarzystwa Geotermalnego, Edward Kuchta, Członek Zarządu Bukowiańskiego Towarzystwa Geotermalnego oraz Czesław Lang, Dyrektor Generalny wyścigu.

„Cieszymy się, że już po raz kolejny czołówka światowego kolarstwa spotka się u stóp BUKOVINA Terma Hotel SPA. Dokładamy wszelkich starań, aby spotkanie z kolarstwem w Bukowinie Tatrzańskiej było jeszcze bardziej atrakcyjne zarówno dla uczestników, jak i kibiców” – mówi Edward Kuchta, Członek Zarządu Bukowiańskiego Towarzystwa Geotermalnego, właściciela kompleksu BUKOVINA Terma Hotel SPA.

W tym roku wyścig wystartuje z Gdańska, a kolarze przejadą przez Bydgoszcz, Toruń, Warszawę, Kielce, Rzeszów, Tarnów i Katowice. Następnie rozpoczną się etapy górskie. Zawodnicy wyruszą z Zakopanego do Strbskiego Plesa na Słowacji. Stamtąd pojadą do Bukowiny Tatrzańskiej, gdzie rozegra się „królewski etap” BUKOVINA Terma Hotel SPA – Bukowina Tatrzańska.

„Zawodnicy doskonale znają przebieg królewskiego etapu pod Tatrami, więc dla nich nie będzie tam żadnych niespodzianek. Kolarze nazywają tutejszy etap „ścianą BUKOVINA” ze względu na stopień trudności” – mówi Czesław Lang, Dyrektor Generalny wyścigu.

W ramach współpracy BUKOVINA Terma Hotel SPA z Lang Team, 8 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej odbędzie się także Tour de Pologne Amatorów. Zawodnicy, których co roku przybywa, będą mieli okazję zmierzyć się z kultowym podjazdem pod „ścianę BUKOVINA” w Gliczarowie. Podczas wyścigu nie zabraknie także gwiazd.

„Mogę potwierdzić, że w Tour de Pologne Amatorów weźmie udział Zbigniew Bródka, który dał wszystkim Polakom wiele radości, zdobywając złoty medal olimpijski w Soczi. Rok temu startował w Bukowinie Tatrzańskiej, gdzie został Mistrzem Polski Strażaków. To był także jeden z etapów jego przygotowań do igrzysk olimpijskich, więc można nieśmiało stwierdzić, że dołożyliśmy małą cegiełkę do sukcesu Bródki” – mówi Edward Kuchta.

W czerwcu BUKOVINA Terma Hotel SPA wspólnie z Lang Team organizuje także kolarski piknik w ramach Skandia Maraton Lang Team w BUKOVINA Terma Hotel SPA – wydarzeniu promującym jazdę na rowerze, z której każdy może czerpać satysfakcję. Sportowy weekend rozpocznie się od spotkania kibiców z polskimi legendami – Czesławem Langiem, Ryszardem Szurkowskim i Lechem Piaseckim. Wyścig zostanie rozegrany na 4 dystansach dostosowanych do możliwości każdego uczestnika. Na koniec będzie można wziąć udział w kolarskim treningu przed Tour de Pologne Amatorów.

„Ten rok będzie wyjątkowy dla Bukowiny Tatrzańskiej. Wraz z kompleksem BUKOVINA Terma Hotel SPA planujemy zorganizować weekend kolarski, stanowiący okazję do świetnej zabawy dla całych rodzin. Zwieńczeniem tego eventu będzie Skandia Maraton Lang Team w BUKOVINA Terma Hotel SPA. Po niedzielnym maratonie odbędzie się trening z kolarskimi mistrzami na królewskim etapie. To doskonała okazja do zmierzenia się z trasą, którą w sierpniu przejedzie wyścig Tour de Pologne Amatorów” – mówi Czesław Lang.

BUKOVINA Terma Hotel SPA już od kilku lat współpracuje z Lang Team przy organizacji Tour de Pologne i Tour de Pologne Amatorów. Niebawem, po kilku latach przerwy, w Bukowinie Tatrzańskiej zagoszczą zawody kolarzy na rowerach górskich za sprawą Skandia Maraton Lang Team w BUKOVINA Terma Hotel SPA. Poprzez wspieranie działań sportowych i turystycznych na Podhalu kompleks działa na rzecz promocji regionu.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę XMagnes Folk na lodówkę XMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • „Zatraceniec”„Zatraceniec”Płyta DVD zawiera spektakl „Zatraceniec” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 54 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    40 zł
  • „Skąpiec”„Skąpiec”Płyta DVD zawiera spektakl „Skąpiec” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 23 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    40 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.