PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Marzec 2015 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Bukowina Tatrzańska

Sport

IV Mistrzostwa Polski Strażaków PSP w Narciarstwie Alpejskim

Środa, 11 marca 2015 r.
Autor: mł. kpt. Rafał Bańka

IV Mistrzostwa Polski Strażaków PSP w Narciarstwie Alpejskim7 marca 2015 r. na stacji narciarskiej „RUSIŃ-SKI” w Bukowinie Tatrzańskiej odbyły się IV Mistrzostwa Polski Strażaków PSP w Narciarstwie Alpejskim połączone z „Familiadą Strażacką”. Zawody zorganizowane zostały przez Komendę Główną PSP, Komendę Wojewódzką PSP w Krakowie, Komendę Powiatową PSP w Zakopanem oraz Ochotniczą Strażą Pożarną w Bukowinie Tatrzańskiej. W zawodach udział wzięło 12 reprezentacji Komend Wojewódzkich PSP, reprezentacja KG PSP, Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie oraz Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie.


Łącznie w Mistrzostwach wystartowało ok. 90 zawodników, a wśród nich m.in. Komendant Główny PSP gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz, jego zastępca nadbryg. Marek Kowalski, Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Józef Galica, jego zastępca st. bryg. Janusz Szylar, zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Zbigniew Czępiński, zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Jan Ziobro, Podlaski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Antoni Ostrowski i jego zastępca st. bryg. Andrzej Sobolewski.

Najlepsze wyniki w konkurencji „Slalom Gigant” indywidualnie uzyskali:
1. Jarosław Poloczek z czasem 25,85 s – Reprezentacja KW PSP w Katowicach
2. Maciej Galica z czasem 26,13 s – Reprezentacja KW PSP w Krakowie
3. Mariusz Pustuła z czasem 26,29 s – Reprezentacja KW PSP w Krakowie

Kolejność w klasyfikacji drużynowej:
1. KW PSP w Krakowie
2. KW PSP w Katowicach
3. KW PSP w Kielcach

Klasyfikacja VIP:
1. Wiesław Leśniakiewicz – Komendant Główny PSP
2. Józef Galica – Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP
3. Jan Ziobro – Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP

Zwycięzcom indywidualnym oraz drużynowym wręczono pamiątkowe dyplomy
i puchary. Na uwagę zasługuje zwycięstwo reprezentacji KW PSP w Krakowie, która kolejny raz zdobyła tytuł Drużynowego Mistrza Polski Strażaków PSP w Narciarstwie Alpejskim.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Portfel IIIPortfel IIIPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z białej podszewki.   Szerokość ok. 12 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor: Biały, czarny
    35 zł
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom ISłownik biograficzny "Podhalanie" tom ILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - kilkaset osób znalazło się w tomie I Słownika biograficznego "Podhalanie". Słownik biograficzny...
    70 zł
  • Ludowe etui na tablet IVLudowe etui na tablet IVLudowe etui z szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.