PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Bukowina Tatrzańska

Wiadomości

Nowa kadencja w Gminie Bukowina Tatrzańska

Niedziela, 5 grudnia 2010 r.
Autor: Jan Budz

Nowa kadencja w Gminie Bukowina TatrzańskaW czwartek 2 grudnia 2010 roku na sesji inaugurującej nową kadencję ślubowanie złożyli nowo wybrani radni gminy Bukowina Tatrzańska. Wśród nich nie ma niestety żadnej kobiety, co zmartwiło przewodniczącego obradom Franciszka Waliczka z uwagi na postulowane parytety płci. Celem sesji było przeprowadzeniu procedury wyboru przewodniczącego Rady Gminy i wiceprzewodniczących. Przewodniczącym został wybrany Władysław Piszczek z Białki Tatrzańskiej, a wiceprzewodniczącymi rady są Tadeusz Mucha z Gronia i Andrzej Czernik z Bukowiny Tatrzańskiej. Na sesji obecni byli wójtowie: dotychczasowy Sylwester Pytel i nowo wybrany Stanisław Łukaszczyk, a także skarbnik Aniela Dziadkowiec, sekretarz Marian Mikołajczyk, radni powiatowi, sołtysi oraz zaproszeni goście.


Otwierający obrady przewodniczący ub. kadencji Franciszek Waliczek witając gości pogratulował wyboru radnym gminnym i powiatowym nie ukrywając satysfakcji, że grupa z gminy Bukowina Tatrzańska działa ponad podziałami politycznymi i to w składzie niezmienionym w stosunku do poprzedniej kadencji. Edward Tybor zapewnił, że powiatowi samorządowcy popierać będzie projekty służące rozwiązaniu problemów gminy i całego powiatu tatrzańskiego. Liczy się zgoda i stabilizacja, aby zapewnić systematyczny rozwój z poszanowaniem wartości regionalnych i narodowych. W tym kontekście ważną kwestią jest także bliskie współdziałanie i zrozumienie z samorządami poszczególnych gmin.
W czasie sesji wójt Stanisław Łukaszczyk występował w roli radnego, ale zapowiedział rezygnację z mandatu, a zaprzysiężenie nowego wójta odbędzie się 6 grudnia 2010 roku. W związku z tym w Bukowinie Tatrzańskiej ogłoszone zostaną wybory uzupełniające radnego wsi. Po zakończeniu procedur wyborczych podziękowano ustępującemu wójtowi Sylwestrowi Pytlowi za pracę na rzecz gminy w ostatnich czterech latach. Inauguracyjna sesja była okazją do kuluarowych rozmów o problemach gminy, a co najważniejsze, przebiegała w przyjacielskiej atmosferze.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom IIISłownik biograficzny "Podhalanie" tom IIILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - łącznie ponad 350 osób znalazło się w najnowszym słowniku biograficznym "Podhalanie". Słownik...
    90 zł
  • Bańka choinkowa IBańka choinkowa IBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    10 zł
  • Aniołek duży IIAniołek duży IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.