PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Bukowina Tatrzańska

Wiadomości

Nowa kadencja w Gminie Bukowina Tatrzańska

Niedziela, 5 grudnia 2010 r.
Autor: Jan Budz

Nowa kadencja w Gminie Bukowina TatrzańskaW czwartek 2 grudnia 2010 roku na sesji inaugurującej nową kadencję ślubowanie złożyli nowo wybrani radni gminy Bukowina Tatrzańska. Wśród nich nie ma niestety żadnej kobiety, co zmartwiło przewodniczącego obradom Franciszka Waliczka z uwagi na postulowane parytety płci. Celem sesji było przeprowadzeniu procedury wyboru przewodniczącego Rady Gminy i wiceprzewodniczących. Przewodniczącym został wybrany Władysław Piszczek z Białki Tatrzańskiej, a wiceprzewodniczącymi rady są Tadeusz Mucha z Gronia i Andrzej Czernik z Bukowiny Tatrzańskiej. Na sesji obecni byli wójtowie: dotychczasowy Sylwester Pytel i nowo wybrany Stanisław Łukaszczyk, a także skarbnik Aniela Dziadkowiec, sekretarz Marian Mikołajczyk, radni powiatowi, sołtysi oraz zaproszeni goście.


Otwierający obrady przewodniczący ub. kadencji Franciszek Waliczek witając gości pogratulował wyboru radnym gminnym i powiatowym nie ukrywając satysfakcji, że grupa z gminy Bukowina Tatrzańska działa ponad podziałami politycznymi i to w składzie niezmienionym w stosunku do poprzedniej kadencji. Edward Tybor zapewnił, że powiatowi samorządowcy popierać będzie projekty służące rozwiązaniu problemów gminy i całego powiatu tatrzańskiego. Liczy się zgoda i stabilizacja, aby zapewnić systematyczny rozwój z poszanowaniem wartości regionalnych i narodowych. W tym kontekście ważną kwestią jest także bliskie współdziałanie i zrozumienie z samorządami poszczególnych gmin.
W czasie sesji wójt Stanisław Łukaszczyk występował w roli radnego, ale zapowiedział rezygnację z mandatu, a zaprzysiężenie nowego wójta odbędzie się 6 grudnia 2010 roku. W związku z tym w Bukowinie Tatrzańskiej ogłoszone zostaną wybory uzupełniające radnego wsi. Po zakończeniu procedur wyborczych podziękowano ustępującemu wójtowi Sylwestrowi Pytlowi za pracę na rzecz gminy w ostatnich czterech latach. Inauguracyjna sesja była okazją do kuluarowych rozmów o problemach gminy, a co najważniejsze, przebiegała w przyjacielskiej atmosferze.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Miłość uskrzydla"Naszyjnik "Miłość uskrzydla"Naszyjnik "Miłość uskrzydla" Obwód 64 cm. Materiały: Sukno, Cekiny, Koraliki. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    65 zł
  • Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza" Obwód 47 cm. Materiały: Turkus (duże owale i kule), Stare szkło weneckie, Piryt, Hematyt, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
    175 zł
  • „Portki”„Portki”Płyta DVD zawiera spektakl „Portki” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 47 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.