PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Bukowina Tatrzańska

Wiadomości

Wizyta biskupa w bukowiańskim „Domu Ludowym”

Poniedziałek, 6 czerwca 2011 r.
Autor: Wojciech Kubina

fot. Wojciech KubinaW ramach wizytacji kanonicznej Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bukowinie Tatrzańskiej JE Ks. Bp Jan Szkodoń, w niedzielę 29 maja odwiedził bukowiański „Dom Ludowy”. Dostojnego gościa przywitał Dyrektor Bukowiańskiego Centrum Kultury – Bartłomiej Koszarek, który przedstawił przybyłych przedstawicieli organizacji, stowarzyszeń i zespołów regionalnych, działających przy Bukowiańskim Centrum Kultury, a także Amatorskiego Zespołu Teatralnego im. Józefa Pitoraka.


Wspomniał on również o pamiętnej wizycie w Domu Ludowym kardynała Karola Wojtyły, która miała miejsce dokładnie pięćdziesiąt lat temu.

Spotkanie z Jego Ekselencją uświetniła bukowiańska muzyka oraz występ najmłodszego pokolenia bukowian z zespołu „Orlęta”.

Przedstawiciele bukowiańskiego teatru wręczyli biskupowi płyty DVD z nagranymi sztukami teatralnymi, wystawianymi przez zespół oraz tomik poezji „Bukowiańskie Nuty”.

To wyjątkowe spotkanie zostało uwiecznione pamiątkowym zdjęciem Jego Ekscelencji z wszystkimi obecnymi w „Domu Ludowym”.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę XMagnes Folk na lodówkę XMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Wisiorek "Ogródek 4"Wisiorek "Ogródek 4"Wisiorek, z sukna, tkaniny i cekin. Średnica zawieszki 6,5 cm. Obw. 70 cm.
    30 zł
  • Torebka filcowa XIIITorebka filcowa XIIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.