PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Bukowina Tatrzańska

Wiadomości

Finał Szlachetnej Paczki

Poniedziałek, 9 grudnia 2013 r.
Autor: Joanna Cikowska

Finał Szlachetnej PaczkiW dniach 7 i 8 grudnia 2013r. już po raz trzynasty odbył się finał Szlachetnej Paczki, której pomysłodawcą jest ks. Jacek Stryczek. Celem tej przedświątecznej akcji charytatywnej jest „mądra” pomoc rodzinom najbardziej potrzebującym. Projekt w przemyślany sposób łączy tysiące osób: wolontariuszy, rodziny w potrzebie i darczyńców. Już po raz drugi, w tym ogólnopolskim projekcie mieli swój udział mieszkańcy Bukowina Tatrzańskiej i okolic.


Udało się to, podobne jak rok temu, dzięki  Joannie Saduniowskiej, która zdecydowała się zostać liderem rejonu i zorganizować całe przedsięwzięcie. Tym razem Asia znalazła 10 chętnych osób, które po odbyciu szkolenia zostały Wolontariuszami Szlachetnej Paczki. Z naszego rejonu do projektu zostały zakwalifikowane 23 rodziny. Każdą z nich odwiedziło dwóch wolontariuszy, których celem było poznanie rodziny, zapoznanie się z jej sytuacją, wypełnienie odpowiednich ankiet, a także zebranie informacji, czego rodzina najbardziej potrzebuje. Następnie wolontariusz musiał stworzyć opis danej rodziny, który zamieszczony został w internetowej bazie. Na jego podstawie Darczyńcy mogli wybrać rodzinę, której chcieli pomóc. Akcja nie mogłaby się udać, gdyby nie Darczyńcy właśnie, wspaniali ludzie o wielkich sercach, którzy poświecili swój czas i pieniądze, aby zorganizować pomoc ludziom w trudnej sytuacji. Potrzebujące rodziny otrzymały paczki z żywnością, środkami czystości, ubraniami, przyborami szkolnymi, przekazane zostały  także 2 pralki, 2 lodówki, kuchenka, 2 kanapy, rozkładany fotel, materac, 2 biurka i 2 szafy. Łączna wartość przekazanych darów to ok. 42000zł.

Dnia 7 grudnia Darczyńcy zobowiązani byli dostarczyć paczki do magazyny, który zorganizowany został w budynku szkolnym, 8 grudnia natomiast, dzięki pomocy panów strażaków, dary zostały rozwiezione do rodzin.

Korzystając z okazji, w imieniu wszystkich obdarowanych rodzin, składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wsparli akcję swoją pomocą, dobrym słowem, czasem, zaangażowaniem czy ofiarnością.

W tym roku wolontariuszy w Bukowinie swoją pomocą wsparł: BUKOVINA Terma Hotel Spa.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej www.szlachetnapaczka.pl, gdzie można znaleźć różne informacje, m.in. nr KRS potrzebny do przekazania 1% podatku na rzecz Szlachetnej Paczki.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bańka choinkowa IIIBańka choinkowa IIIBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    10 zł
  • Naszyjnik "Karmelki"Naszyjnik "Karmelki"Naszyjnik dla dziewczynek ze nieregularnego kwarcu różowego oraz koralików vintage - Lampwork / szklane ozdobne. Obwód 46 cm. 
    50 zł
  • „Gwołtu, co sie nie robi”„Gwołtu, co sie nie robi”Płyta DVD zawiera spektakl „Gwołtu, co sie nie robi” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 2 godz. 3 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. J...
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.