PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Bukowina Tatrzańska

Wiadomości

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Poniedziałek, 5 października 2015 r.
Autor: Katarzyna Twardosz

Ogólnopolski Dzień Głośnego CzytaniaZ okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania dnia 29 września 2015 r. w bibliotekach publicznych gminy Bukowina Tatrzańska sołtysi poszczególnych miejscowości czytali głośno uczniom szkół podstawowych oraz gimnazjum różne baśnie, bajki i legendy. W Gminnej Bibliotece gościem w ten dzień była p. sołtys wsi Maria Kuchta. Jej słuchacze to uczniowie klasy 4a i 4b ze SP w Bukowinie Tatrzańskiej. Pani Maria czytała baśń Janiny Porazińskiej, a następnie odpowiadała na różne pytania zadawane przez uczniów.


W bibliotece w Białce Tatrzańskiej p. Władysław Piszczek czytał dzieciom z klasy I, w Jurgowie uczniom klasy III czytała p. Marta Sołtys, w Leśnicy sołtysa Gronia p. Franciszka Waliczka słuchali uczniowie klasy I gimnazjum. Natomiast gościem biblioteki w Czarnej Górze był sołtys p. Andrzej Budz. Przeczytał dzieciom z klasy IV oraz V baśń o dwóch królewnach. Po zakończeniu było bardzo dużo pytań do sołtysa na tematy związane z pracą w policji, funkcją sołtysa oraz na temat życia pszczółek. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali ciekawych opowieści i otrzymali wiele cennych życiowych, pouczających rad.

Wszystkim zaproszonym sołtysom oraz uczniom wraz z opiekunami serdecznie dziękujemy za udział w naszych spotkaniach.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Okładka na zeszyt IVOkładka na zeszyt IVLudowe okładka na zeszyt (A5) z czarnego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23 cm.
    30 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Torebka filcowa XIVTorebka filcowa XIVTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.