PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Listopad 2015 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Bukowina Tatrzańska

Wiadomości

97. Rocznica – dniem radosnym

Czwartek, 12 listopada 2015 r.
Autor: Wojciech Kubina

97. Rocznica – dniem radosnym„Żyjemy w wolnej Polsce. Cieszmy się tym i pamiętajmy, że to zasługa naszych przodków, którzy przelali krew za Ojczyznę. Dziś nie musimy chwytać za szablę, czy karabin, ale piórem, smyczkiem, pracą i radosnym śpiewem o tym przypominać. Te słowa przyświecały gminnym obchodom Odzyskania przez Polskę Niepodległości, które rozpoczęły się złożeniem kwiatów pod tablicą upamiętniającą pobyt Marszałka Józefa Piłsudskiego w Bukowinie Tatrzańskiej. O 17.00 w kościele parafialnym została odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny, a następnie, przy blasku pochodni, w asyście pocztów sztandarowych i zgromadzonych gości harcerze złożyli kwiaty na mogiłach Bukowian poległych podczas I i II Wojny Światowej oraz polskich oficerów zamordowanych w 1940 roku przez hitlerowców.


Po wspólnej modlitwie przemaszerowaliśmy do Domu Ludowego.

I rozbrzmiał dumnie Hymn Polski…..  Przy werblach został odczytany Apel Poległych. Część artystyczna należała do młodzieży  z drugich klas gimnazjum Zespołu Szkół w Bukowinie Tatrzańskiej, która wspólnie ze swoimi nauczycielkami była autorem scenariusza akademii. Polskie drogi do niepodległości zostały przedstawione zarówno z  powagą, zadumą jak i humorem.

Pełne radości i jednocześnie doniosłości świętowanie zakończyło wspólne śpiewanie piosenek żołnierskich. Wspólne – bo naprawdę śpiewali wszyscy : uczniowie, rodzice, dziadkowie, nauczyciele, dyrektorzy, ludzie piastujący rozmaite stanowiska nie tylko w naszej gminie.

Mamy nadzieję, że za rok, 11 listopada Dom Ludowy będzie  wypełniony po brzegi świętującymi kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, a w całej Bukowinie zawisnął biało-czerwone flagi.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę IVMagnes Folk na lodówkę IVMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Magnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Korale folkowe IIKorale folkowe IIKorale folkowe wykonane z tybetu i żółtej włóczki. Zapinane na haczyk. Długość całości 72 cm.
    70 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.