PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
  Lipiec 2013 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Bukowina Tatrzańska

Sport

Zaprezentowano podhalańskie etapy 70. Tour de Pologne

Piątek, 19 lipca 2013 r.
Autor: AKS

fot. Anna Karpiel-SembereckaPodczas konferencji prasowej, która odbyła się w tym tygodniu w BUKOVINA Terma Hotel Spa zaprezentowano V i VI etap 70. Tour de Pologne. Na spotkaniu pojawił się Pan Czesław Lang, organizator Tour de Pologne oraz pomysłodawca przeprowadzenia „królewskiego” etapu na Podhalu, a także zaproszeni goście: przedstawiciele lokalnych władz i społeczności.


Podczas spotkania goście obejrzeli film, który w telegraficznym skrócie pokazał V etap na trasie Nowy Targ – Zakopane, a następnie VI etap ze startem przed kompleksem BUKOVINA Terma Hotel Spa i metą w centrum Bukowiny Tatrzańskiej. Najlepsi kolarze rywalizować będą na Podhalu 1 i 2 sierpnia (1 sierpnia – V etap, 2 sierpnia – VI etap).

Zaproszonych gości, m.in. Stanisława Łukaszczyka (Wójt Gminy Bukowina Tatrzańska), Eugeniusza Zajączkowskiego (V-ce Burmistrza Miasta Nowy Targ) oraz Bronisława Stocha (Wójt Gminy Poronin), przywitał Edward Kuchta – Członek Zarządu Bukowiańskiego Towarzystwa Geotermalnego, właściciela kompleksu BUKOVINA Terma Hotel Spa. Podczas konferencji obecni byli także Andrzej Buńda (Z-ca Wójta Gminy Poronin), Andrzej Makowski (Starosta Tatrzański) oraz Robert Chowaniec z wydziału drogownictwa zakopiańskiego magistratu.

Następnie odczytano list autorstwa Iwony Guzowskiej, który dedykowany był Czesławowi Langowi i jego teamowi oraz Edwardowi Kuchcie i całemu zespołowi kompleksu BUKOVINA Terma Hotel Spa „Dziękuję Panu Edwardowi, że kiedyś sprawił mi rower, na którym zaczynałam jeździć, a  Panu Czesławowi za to, że zaraził mnie pasją do roweru” – to słowa listu Iwony Guzowskiej, który odczytany został podczas konferencji.

Zaprezentowano także stacjonarne rowery treningowych oraz stanowisko do masażu, z których będą mogli korzystać kolarze w ramach regeneracji i odnowy po wysiłku związanym z przejechaniem górskiego „królewskiego” etapu w Bukowinie Tatrzańskiej. Goście konferencji poznali także sekrety menu przygotowanego z myślą o uczestnikach wyścigu – zdrowe posiłki pomogą zawodnikom zbilansować straty mikroelementów.

Cieszymy się, że możemy pokazać nasz wspaniały obiekt i miejscowość tym wszystkim, którzy będą oglądać transmisję z Tour de Pologne nie tylko w kraju, ale przede wszystkim za granicą – podkreślił Edward Kuchta.

Ja z kolei dziękuję, że możemy po raz kolejny zorganizować te etapy na Podhalu. Za zeszły rok dostaliśmy 99,7 pkt. na 100 za organizację etapów, więc widać, że jesteśmy w stanie podołać wyzwaniu. Ten tour będzie wyjątkowy, bo po raz pierwszy z ziemi włoskiej do Polski – przyznał Czesław Lang. – To będzie też najcięższy wyścig w historii, bo zaczynamy od górskich etapów i kończymy na płaskim, czyli odwrotnie niż dotychczas. Liczymy też na gwiazdy, wiem że przyjadą m.in. Vincenzo Nibali, Fabian Cancellara, Rafał Majka, czy Sylwester Szmyd. Nie wiem co z Michałem Kwiatkowskim, zobaczymy czy będzie się czuł na siłach po wyczerpującym Tour de France. Jeśli nie – przyjedzie do BUKOVINY jako gość specjalny. Zapraszam wszystkich miłośników rowerów na VI. Etap Tour de Pologne do BUKOVINA Terma Hotel Spa, ale także na Tour de Pologne Amatorów. Już zapisało się ponad 1000 osób, a liczymy na więcej – zakończył były znakomity kolarz.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa XVITorebka filcowa XVITorebka filcowa z ludowym motywem. Zamykana na zatrzask. Środek z czarnej podszewki. Szerokość ok. 25 cm Wysokość ok. 30 cm Wysokość z rączkami ok. 94 cm Materiał: Filc...
    70 zł
  • Okładka na zeszyt IIIOkładka na zeszyt IIILudowe okładka na zeszyt (A5) z jasno szarego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość...
    30 zł
  • Grafika Folk w ramce IGrafika Folk w ramce IGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.