Chicago
Kultura
Opera Góralska w USA
Autor: Maciej Stasiński
Związek Podhalan w Ameryce Północnej w niedzielę zaprezentował prapremierowy spektakl Opery Góralskiej „Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu”. Jest to samo przedstawienie, które od roku możemy podziwiać na wielu scenach w Polce i za granicą autorstwa Franciszka Łojasa-Kośli, ale tym razem w wykonaniu śpiewaków i muzykantów zamieszkałych w USA. Reżyserii „amerykańskiej” wersji Opery podjęli się Józef Bafia i Joanna Kula.
Za opracowanie muzyczne odpowiedzialni byli Marek Bukowski i Janusz Leśniak, za scenografię Maria Nowobilska, Maria Gał i Paweł Janik. Koordynatorem przedsięwzięcia jest Andrzej Gędłek. Honorowy Patronat przyjął Jego Ekscelencja ks. Biskup Andrzej Wypych. Premierę „Chicagowskiej” Opery Góralskiej poświęconej Janowi Pawłowi II zaplanowano na 17 czerwca 2012 w Copernicus Center.
- Bańka choinkowa II
Bańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm. 16 zł - Wisiorek "Ogródek 2"
Wisiorek, z sukna, filcu i cekin. Średnica zawieszki 4,8 cm. Obw. 70 cm. 30 zł - Obraz olejny Folk II
Obraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...300 zł



