PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Grudzień 2017 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Chicago

Kultura

Towarzystwo Przyjaciół Krakowa w Chicago zorganizowało coroczny Krakowski Opłatek

Wtorek, 19 grudnia 2017 r.
Autor: Bogumiła Kosina

Towarzystwo Przyjaciół Krakowa w Chicago zorganizowało coroczny Krakowski OpłatekUroczystość odbyła się w niedzielę 10 grudnia 2017 w restauracji LUTNIA. Właściciele restauracji przedstawili jedyną w świecie prywatną kolekcję szopek. W tym roku mieli jednak poważną konkurencję w prezentacji. Swoje szopki zaprezentowały dzieci i młodzież polonijnych szkół sobotnich. Zjawili się mali szopkarze z rodzinami oczekując w napięciu na wyniki 9 Konkursu.


Wszystkie dzieci otrzymały nagrody, dyplomy, książki oraz upominki od sponsorów (wszystkich nagrodzonych....obowiązywał regulamin konkursu opracowany przez Muzeum Historyczne m. Krakowa).

Weronika Tkaczyk, Wictoria Zaręba, Natalia Galinska, Daniel i Monica Miętus, Anna Lind, Nikola i Wiktoria Snarska i pani Beata Garbacz to nasi laureaci z 2017 r.

TPK nie było w stanie przyjąć więcej gości, takim powodzeniem cieszą się krakowskie spotkania.

Nie zabrakło modlitwy, która poprowadził ks. Mirek Kulesa.

Jeśli chodzi o wigilijną kuchnię krakowską to Lutnia serwowała 12 potraw z domieszką kuchni galicyjskiej, a więc śledzie, grzyby, kapusta, ryba kompot z suszu, makowiec.

Na spotkaniu byli obecni m.in.: Piotr Janicki - Konsul Generalny RP wraz z Rodzina, Mirosław Niedzinski - Prezes KP na stan Il. wraz z Zarządem KPA, Nauczyciele szkół polonijnych, Rodziny i członkowie, przyjaciele Tow. Przyj. Krakowa, media.

Do zobaczenia w przyszłym roku 2018. Hasło konkursu "100 lecie Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej“.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Poduszka brązowaPoduszka brązowaPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 38 na 38 cm.
    100 zł
  • Okładka na zeszyt IIOkładka na zeszyt IILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23...
    30 zł
  • „Lykorz mimo włosnyj wóli”„Lykorz mimo włosnyj wóli”Płyta DVD zawiera spektakl „Lykorz mimo włosnyj wóli” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 2 min.) Amatorski Zespół Teatralny im...
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.