PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
  Kwiecień 2010 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Chicago

Rozmaitości

Konkurs Koszyczka Wiekanocnego

Wtorek, 20 kwietnia 2010 r.
Autor: Andrzej Gędłek

fot. Anna Zalińska“Rodzicu pamiętaj! Zachowaj dobre obyczaje świąteczne i przekaż je swojemu dziecku jako dziedzictwo narodowe” - takie motto przyświeca Konkursowi Koszyczka Wiekanocnego organizowanego przez właścicieli radia “Na Góralską Nutę” już od 20 lat. W tym roku w Domu Podhalan zebrało się około 220 dzieci i drugie tyle osób im towarzyszących, aby uczestniczyć w tej jakże kolorowej imprezie Wielkanocnej.


Jak co roku organizatorzy w osobach Józef Bafia, Janina Duda i Andrzej Gędłek ze swoimi rodzinami zadbali o to, by dzieci uczestniczące miały nie tylko dobrą zabawą i prezenty wielkanocne, ale i wyniosły informacje, po co jest ta tradycja święcenia potraw.

Dzieci jak co roku, mogły również własnoręcznie zrobić swoją pisankę, a pokazywała im jak to się robi p. Joanna Tkacz. Henryk Sobański wraz Wojciechem Jędrolem zadbali o to, by dzieci i nie tylko, mogły zobaczyć żywe jagnięta i zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcie, a i rodzice zakupić wyroby z sera owczego z ornamentami wielkanocnymi. Przeor karmelitów bosych z Munster Indiana o. Jacek Palica zaś w odpowiedim momencie dokonał poświęcenia wszystkich potraw przyniesionych w koszyczkach różnej wielkosci, a następnie jurorzy dokonali wyboru najładnieszych według ich oceny.

Organizatorzy w szczególny sposób podziękowali sponsorom tego Konkursu specjalnymi plakietkami za ich pomoc i zrozumienie celu tej imprezy przez okres 20 lat.

Rownież jak co roku Związek Podhalan udostępił bezpłatnie swoją siedzibe w postaci sali bankietowej, a kuchnia przygotowała wyśmienite różne sałtki czy też jajka wielkanocne dla dzieci, by mogły po konkursie poczęstować się wspólnie. Komitet organizacjny pragnie wyrazić szczere podziękowanie dla sponsorów tej imrezy jak: Western Union, National City Bank, Dom Podhalan, Redyk Travel, Handzel Assosiate, Górski Bakery, Forest Vive Bakery, Dunajec Bakery, Olimpia Bekery, EJ Deli, Canterbury Inn. Koło Wróblówka, Koło Groń-Leśnica, Koło Szaflary, Związek Podhalan w Północnej Ameryce. Rownież organizatorzy dziękują z całego serca wszystkim bez wyjątku polonijnym mediom oraz podhalańskim, które to udostępniły swoje łamy. Wielki Bóg Zapłać.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Sakiewka IISakiewka IISakiewka filcowa z naszytym ludowym motywem. Zamykana na rzep.   Szerokość ok. 11 cm Wysokość ok. 17 cm Długość ze sznurkiem ok. 58 cm Materiał: Filc Kolor: Kremowy
    40 zł
  • Aniołek duży VAniołek duży VAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Grafika Folk w ramce VGrafika Folk w ramce VGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.