PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
  Listopad 2012 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Chicago

Sport

XXI Polonijne Mistrzostwa Lekarzy w Tenisie Ziemnym Klubu Sportowego "Bronek" ZLP w Chicago

Środa, 28 listopada 2012 r.
Autor: Bronisław Orawiec

XXI Polonijne Mistrzostwa Lekarzy w Tenisie Ziemnym Klubu Sportowego "Bronek" ZLP w ChicagoW sobotę, 20 października 2012 r. odbyło się wręczenie trofeów zwycięzcom XXI Polonijnych Mistrzostw Lekarzy w Tenisie Ziemnym, których organizatorem był honorowy prezes Związku Lekarzy Polskich w Chicago dr Bronisław Orawiec. Patronat nad turniejem sprawował Konsulat RP w Chicago z Konsulem Generalnym Zygmuntem Matynią na czele.


Turniej wśród mężczyzn, rozpoczęty grami singlowymi, odbył się na pięknie odnowionych kortach tenisowych przy Wheeling High School, natomiast mecze deblowe, ze względu na niepogodę, przeprowadzono na kortach krytych przy River Trails Tennis Center w Arlington Hts. oraz przy Northbrook Racquet Club w Northbrook, IL. Rozgrywki przeprowadzono systemem pucharowym. Meczom singlowym towarzyszyła piękna, słoneczna, ale chłodna pogoda.

W meczach eliminacyjnych panów zanotowano wiele emocjonujących meczy. Warto wspomnić pojedynek pomiędzy Januszem Dańko, a Sławomirem Puszkarskim o wejście do gier półfinałowych, który zakończył się wynikiem 7:5, 7:6 (tiebreak 7:5) dla J. Dańko, mecz Romana Marszałka z Józefem Mazurkiem 6:2, 6:2 dla R. Marszałka oraz mecz Józefa Pudło z Andrzejem Moniuszko 7:5, 4:0 (skrecz) dla J. Pudło.

Po grach eliminacyjnych do półfinałów weszli: Bronisław Orawiec, Janusz Dańko, Józef Pudło oraz Roman Marszałek. Drogę do finału otworzyli sobie Bronisław Orawiec, który wygrał z Romanem Marszałkiem 6:1, 6:2 oraz Janusz Dańko, który pokonał Józefa Pudło 7:6 (tiebreak 7:4), 6:1.

Wśród panów po raz siedemnasty triumfował Bronisław Orawiec, który zwyciężył w meczu finałowym z Januszem Dańko wynikiem 6:4, 6:1. Należy podkreślić bardzo dobrą grę J. Dańki, który był świetnie przygotowany do turnieju i stawiał na kręcone piłki z forehandu i backhandu oraz próby ataku przy siatce. B. Orawiec jednak precyzyjnie mijał przeciwnika, skutecznie atakował przy siatce i po raz kolejny wyszedł zwycięsko w walce o mistrzostwo. III miejsce zdobył Józef Pudło, a IV lokatę zajał Roman Marszałek (6:3, 6:2).

Mecze gier podwójnych miały również niezwykle interesujacy przebieg, szczególnie mecz finałowy, który trwał trzy i pół godziny. Zwycięstwo odniosła para Bronisław Orawiec i Józef Pudło, którzy pokonali parę Janusza Dańko i Sławomira Puszkarskiego w trzech setach wynikiem 6:2, 4:6, 6:4 oraz parę Andrzeja i Martę Moniuszko 6:1, 6:0. Drugie miejsce zajęli Janusz Dańko i Sławomir Puszkarski, a trzecią lokatę Andrzej i Marta Moniuszko.

Wśród pań zwycięstwo odniosła Jolanta Kloc, która obroniła tytuł mistrzowski z zeszłego roku. II miejsce zdobyła Halina Anioł, a III lokatę zajęła Irena Gula. Jolanta Kloc pokonała Halinę Anioł wynikiem 6:2, 6:0 oraz Irenę Gulę 6:1, 6:2. Halina Anioł wygrała z Ireną Gulą 7:5, 7:6 (tiebreak 9:7).

Należy podkreślić, że tegoroczny turniej przejdzie do historii jako stojący na bardzo wysokim poziomie sportowym, a mecze finałowe, zarówno w grach pojedynczych mężczyzn jak i w grach podwójnych, były chyba najbardziej zacięte i emocjonujące ze wszystkich dotychczasowych rozgrywek.

Zakończenie Mistrzostw z wręczeniem trofeów odbyło się podczas uroczystego Bankietu z okazji XX-lecia Klubu Sportowego „Bronek” ZLP w dniu 20 października 2012 r. w Chateau Ritz w Niles.

Najlepszym sportowcem roku 2012 (narty plus tenis) wśród lekarek polonijnych została po raz piąty Irena Kloc, a wśród lekarzy po raz dwudziesty - Bronisław Orawiec.


Zdjęcia:

 1. Grupa lekarzy-tenisistów przed turniejem. Korty tenisowe w Wheeling, IL. 26 września 2012 r.
 2. Rakiety Klubu Sportowego „Bronek” ZLP w Chicago.  Od lewej: Piotr Włodarczyk, Roman Marszałek, Bronisław Orawiec, Janusz Dańko, Józef Pudło, Sławomir Puszkarski.
 3. Finaliści wśród panów. Od lewej: Bronisław Orawiec (mistrz), Janusz Dańko (wicemistrz) Korty tenisowe w Wheeling. 29 września 2012 r.
 4. Pary deblowe na kortach przy River Trails Tennis Center w Arlington Hts., IL. Od lewej: Józef Pud³o i Bronis³aw Orawiec, Andrzej i Marta Moniuszko, S³awomir Puszkarski i Janusz Dańko.
 5. Organizator turnieju Bronisław Orawiec.
 6. Zdjęcie pamiątkowe podczas uroczystego zakończenia XXI Polonijnych Mistrzostw Lekarzy w Tenisie Ziemnym. Od prawej: Jolanta Kloc (I), Halina Anioł (II), Józef Pudło (III), Janusz Dańko (II), Bronisław Orawiec (I). Chateau Ritz, Niles, IL. 20 października 2012 r.
Zobacz w naszym sklepie:
 • Naszyjnik "Cukierkowy"Naszyjnik "Cukierkowy"Naszyjnik z kulek agaru oraz koralików szkła Weneckiego - vintage. Obwód 50 cm.
  65 zł
 • Magnes Folk na lodówkę VIIMagnes Folk na lodówkę VIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
  7 zł
 • Aniołek duży IAniołek duży IAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
  16 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.